siyah ekran,kayıt defteri hataları ..vs yardım

g0khannn
28-11-2008, 19:49   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

yaw ben 2-3 gun once bazı sitelerde gezelerkene xp performans arttırmak için öneriler vardı kayıt defteriyle oynamayla ilgili.neyse yapayım dedim bikaç şeyi yaptım kayıt defterinden ayar degiştirdim neyse bi reset attım pc acılmadı tam hatırlamıyorum ama kullanıcı yetkisi yok falan dedi.neyse format attım bilgisayara.1. gun bi sorun yok programları falan kurdum.ertesi gun actım pc yi.winampi acıyorum siyah bi ekran cıkıyor ve program bellege sıgmayacak kadar büyük yazıyor.msn i acıyorum oyle yazıyor hiçbi programı kullanamadım.kullanamadıgım programları kaldıramadın program ekle/kaldır dan.yeni program da kuramadım. hep siyah ekran cıktı.tekrar format attım şimdi kurdum programları falan xp cdsini cıkarıp reset attım acılmadı pc. xp cdsini taktım acıldı.tekrar reset attım 20 dakka bekledım acılmadı.xp cdsini taktım 2 dk da acıldı.bazı programların setupları vardı her formatta tekrar tekrar indirmiyim diye.şimdi hiçbiri çalışmıyor. virüs taraması yaptım 900 virüs avladım.neyse uzun oldu bu sorunları nasıl çözeriz.kayıt defteriyle oynadıgım içinmi böyle oluyor.bide program bellege sıgmayacak kadar buyuk dıyor falan işte bide xp cdsi olmadan acılmıyor bilgisayar şimdiden tşk ederim

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 28 Kasım 2008 20:00
Banned
28-11-2008, 20:18   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

arkadaşım virüsün sağlamını yemişsin sana geçmiş olsun. format attım derken eğer harddiski ikiye ya da üçe bölmüşsen ve formatı sadece bir sürücüye atmışsan öbür sürücülerden tekrar bulaşmıştır bu şekilde istediğin kadar format at fark etmez her defasında bu virüsle uğraşırsın.senin yapman gereken verilerini yedekleyip bilgisayara full format atmak bilgisayarına yüklediğin tüm programları tekrar internetten indirip kurmak(eski setupların hiç birini kullanma direk hepsini sil)verilerini yüklemeden yapabilirsen başka bir bilgisayara yükleyip virüs taramasından geçirdikten sonra bilgisayarına yüklemek.

g0khannn
28-11-2008, 21:26   |  #3  
OP Taze Üye
8 mesaj

hmm ben sadece bi bölüme format atmıstım.şimdi virüs taramasında bütün virüsleri öldürdüm diye sanıyorum her harddiskte 7 defa tarama yaptım yinede formata gerek varmı.bide kayıt defteri formattan sonra varsayılana geri dönüyormu yoksa benım bozdugum şekildemi kalıyor

Banned
28-11-2008, 21:38   |  #4  
Banlandı
5,024 mesaj

formattan sonra düzelir merak etme bozuk olan kayıt defteri aynı durmaz zaten formatın amacıda bu sistemi yenilemek yoksa ne diye format atalım değil mi? o virüslerin öldüğünü ancak sistemin normale dönmüşse anlarsın eğer sorun devam ederse tam olarak silememişsin demektir.dediğim gibi açılışta  hata veren tüm programların setuplarını tekrar indirip kur muhtemelen virüs onlarda bulaşmıştır.

g0khannn
28-11-2008, 21:51   |  #5  
OP Taze Üye
8 mesaj

tsk ederim dostum yapacam dedigini.peki bu bilgisayar xp cd si olmadan acılmıyor buna ne diyeceksin :D

keshkesh
28-11-2008, 22:01   |  #6  
keshkesh avatarı
Yıllanmış Üye
910 mesaj
g0khannn
tsk ederim dostum yapacam dedigini.peki bu bilgisayar xp cd si olmadan acılmıyor buna ne diyeceksin :
bu sorun için biosu sıfırlamayı dene...

biosu aç ve load optimized defaults...

g0khannn
28-11-2008, 22:26   |  #7  
OP Taze Üye
8 mesaj

olmadı cd yi cıkarınca NTLDR eksik  yeniden başlat diyor

keshkesh
28-11-2008, 22:32   |  #8  
keshkesh avatarı
Yıllanmış Üye
910 mesaj

ozaman windows cdsi ile Recovery Console (kurtarma konsolu) nu açacaksın ilk gelen dos ekranlarında R ye basmanı isteyecek.

orada sunları yapmalısın.
cd \
copy x:\i386\ntldr
exit
x: yerine cdromun harfini yazmalısın.
bu sekilde yaparsan düzelir

Son Düzenleme: keshkesh ~ 28 Kasım 2008 22:33
mancukya
28-11-2008, 22:41   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

zaten recovery yapmiski cdden onar ile aciyor sanirim.
Format attiginida sanmiyorum yeni kurulmus sistemde okadar virus olmaz.
Exe lere bulasmis olabilir belki yukledigi ama ozaman ilk adam gibi antivursu kuracak sistem geri yükleme kapaliyken update yapip taratacak ve sonra yüklemelerine basliycak
Anti malwarede unutma.

keshkesh
28-11-2008, 22:44   |  #10  
keshkesh avatarı
Yıllanmış Üye
910 mesaj

dediğimi yaparsa verdiği hatadan kurtulur...

CRYTEK
28-11-2008, 22:49   |  #11  
Taze Üye
1 mesaj

bilgisayarın açılırken kaç bip geldiğini iyi dinle ram bozuk olabilir formatı attıktan sonra regedit falan hepsi gider ayrıca regeditle ilgili olarak regeditte değişiklik yapmadan önce regeditte dosya/ver komutunu uygunbir tarafa yaparsan o kayıtın yedeklenmiş olur daha sonra regeditte istemediğin değişiklik görürsen bu sefer dosya/al'ı tıkla ve verdiğin regedit dosyasını al regedit'inin verdiğin hale döndüğünü göreceksin.CoolCoolCoolCool

g0khannn
28-11-2008, 22:58   |  #12  
OP Taze Üye
8 mesaj

tek bip geliyor dostum açılış bipi oda cd yi koyarkende onar falan demiyorum direk cd yi takıyorum hiçbişe yapmadan acılıyor sistem keshkes in dedigini yapalım bakalım olacakmı