Siyah Ekran

Totemiclord
18-02-2013, 13:22   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj

Arkadaşlar makinama format attım tüm driverları gerekli programları kurduktan sonra yeniden başlattım ama biostan sonra siyah ekranda kalıyor makına bi imleç geliyor sürekli yanıp yanıp sönüyor 2-3 kez format attım hdd değiştirdim hep formattan sonraki ilk yeniden başlatmamda sorun tekrarlanıyor. bilgisi olan arkadaşların yardımcı olmasını rica ediyorum.

Totemiclord
18-02-2013, 14:13   |  #2  
OP Taze Üye
17 mesaj

anlayan yok koskoca sitede herhalde

badwizard
18-02-2013, 15:35   |  #3  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

Kurduğun driver veya programlardan birisi makinanın başlamasına engel  oluyor sanırım, bunu anlamanın en iyi yolu her driver veya program kurduğunda makinanı yeniden başlatman, sorun yaratan programu kurduktan sonra makinanı yeniden başlattığında açılmayacaktır makinayı resetleyip tekrar aç f8 tuşuna basarak güvenli modda oturum aç sistem geri yükleme yapıp son yüklediğin programı not al yenisi varsa güncelle yada sisteminle uyumlu başka bir versionunu bulmaya çalış. sorun çıkaran ve makinanın başlamasına engel olan driver veya programın detaylarını yazarsan sorunu çözmen için daha çok yardım alabilirsin ama önce sorunun kaynağını bulmalısın.

murat5038
18-02-2013, 15:38   |  #4  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Anlayan yokmu diyeceğine yaptığın denemeleri belirtse idin daha iyi olurdu.Biosu optmize default edip güvenli moda girebiliyorsan söyle giremiyorsan formattan sonra hemen oluyor diyorsun driverleri yüklemden bişey yapmadan direk kur yeniden başlat aynısını yaparsa biosu güncelle.

win
18-02-2013, 15:45   |  #5  
win avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 14
279 mesaj

Windows 7 driverleri otomatik tanıyor bir de driverleri yüklemeden dene.

Totemiclord
18-02-2013, 17:01   |  #6  
OP Taze Üye
17 mesaj

anladım deniyecem şimdi

Totemiclord
18-02-2013, 17:03   |  #7  
OP Taze Üye
17 mesaj
Alıntı: win  
Windows 7 driverleri otomatik tanıyor bir de driverleri yüklemeden dene.
 otomatik tanıyor ama microsoft corporation felan olarak tam olarak işlevini sağlamıyo yani

Totemiclord
21-02-2013, 19:36   |  #8  
OP Taze Üye
17 mesaj

hala çözülmedi bu sorun arkadaslar bilginiz olsun

volkan5525
21-02-2013, 20:08   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
209 mesaj

aynı sorunu bende yaşıyorum garip bir durum hatta paylaştım bende bir çözüm bulamadım.
https://www.chip.com.tr/forum/windows-acilma-sorunu_t262227.html

klmj
22-02-2013, 16:00   |  #10  
Taze Üye
14 mesaj

çözüm basittir ben tam 1 hafta uğraştım arkadaşlar windows sitede paylaşmış yapmanız gereken bu dur 

Yeni nesil 27 inch iMaclerdeki Windows 7 kurulumundan sonraki siyah ekranda takılması sorunu ile ilgili kısa bir açıklama yapacağım.

Asıl neden Windows DVD'sinde bulunan ATI sürücüsünden kaynaklanıyor. Yüksek çözünürlükteki görüntüyü malesef desteklemiyor.

Direkt anlatıma geçeyim;

BootCamp veya tamamiyle sisteme kurduğumuz Windows'u Kullanıcı adı vereceğimiz bölümde siyah ekrana düşecek ve orda kalacaktır. Yaklaşık 1 dakika kadar bekledikten sonra makinemizi kapatıyoruz.

Güç düğmesine basıp tekrar çalıştırıyoruz. Windows DVD'mizi klavyemizden ALT tuşuna basarak Boot ediyoruz.(Windows DVD'sinden başlatıyoruz.)

Dosya yükleme ekranından sonra, grafiksel moddaki ŞİMDİ YÜKLE yazısına değilde sol alttaki Onarma seçeneğine giriyoruz.

Karşımıza çıkan Windows 7 onarma diski vs. bir pencere çıkıyor bunu iptal deyip geçiyoruz. Sonrasında onarma seçeneklerinin bulunduğu genel pencere geliyor.

Buradan CMD komut sistemine geçiş yapıyoruz. Komut satırına alttaki komutları sırasıyla giriyoruz.

Muhtemelen X dizininde başlayacaktır komut satırı ama windowsun kurulu olduğu dizin C ye geçiş yapmamız lazım.

C: yazıp C dizinine geçiş yapıyoruz.

cd windows\system32\drivers yazıp drivers klasörüne geçiyoruz.

dir komutuyla dizini listeliyoruz. ATIKMDAG.SYS isimli bir dosya var mı kontrol ediyoruz.

burada başımıza bela olan dosya ati sürücüsü olan bir sys dosyası.

komut satırına;

DEL ATIKMDAG.SYS yazıyoruz ve dosyayı siliyoruz.

dir komutu ile dizini listeleyip dosya ordamı diye kontrol edebilirsiniz.

komut sistemini kapatıp makinemizi yeniden başlatıyoruz.

Windows olarak açıyoruz. Sorunsuz bir şekilde windows ekranın gelmesi lazım.

Kullanıcı adı ayarları ve gerekli düzenlemelerden sonra yapacaklarınızı zaten biliyorsunuz extra yazmıyorum.

volkan5525
22-02-2013, 18:37   |  #11  
Yıllanmış Üye
209 mesaj

benım ekran kartım ATİ DEĞİL NVİDİA

klmj
22-02-2013, 19:21   |  #12  
Taze Üye
14 mesaj

hmm onla ilgili konuya bakmadım ama windows sitesini ziyaret et çözüm muhakkak vardır çünkü yüklediğin w7 korsan yada ilk çıkan sürümleriyse sorun bunlarla alakalıdır atı nın sorunu bu nvdia ne bilmiyorum ama güncel bi w7 bulursan hiç sorun olacağını sanmıyorum bendede aynı sorun vardı bu şekil çözdüm