Sizce En iyi Video Converter programı hangisidir?

soner-24
02-11-2008, 10:18   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
215 mesaj

Merhaba arkadaşlar Dvd Müzik vs. Bunları Birbirine Dönüştürecek zengin Format Desteği ama Kaliteli bir Converter Programı Tavsiye Edebilirmisiniz Özellikle Kaliteli Olsunda Çok Format Desteği Olmasada Olur İlgilenirseniz Sevinirim Şimdiden Teşekkürler.

Banned
02-11-2008, 10:30   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

bence en güzel convert programı TOTAL VİDEO CONVERTER programıdır.

SaGoPa KaJMeR.
02-11-2008, 10:35   |  #3  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
2,547 mesaj

Bende Total Video Converter diyebilirim.   

candygirl
04-11-2008, 16:37   |  #4  
Üye
87 mesaj

Avs video converter derim.

bektash
04-11-2008, 16:45   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,997 mesaj

Total Video yada İMTOO Mpeg Encoder.

physfg
04-11-2008, 18:05   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,686 mesaj
kylie
bence en güzel convert programı TOTAL VİDEO CONVERTER programıdır.
BeğendimBeğendimBeğendim

ama bazen sorun olabiliyor o yüzden ben iki 3 programı paralel kullanıyorum...küçük videolar için bi de allok 3gp var ama total daha ii

bi de dvd -div x çevirimi için en prof ve kalitelisi AutoGordianKnot ama baya bi hatalı çeviri yaptıktan(3-5) sonra işi kaparsın...biraz uzun sürüyor ama baya kaliteli görüntü alırsın...

Razorback
06-11-2008, 09:27   |  #7  
Yıllanmış Üye
712 mesaj

total motal hikaye hadi avs biraz daha kaliteli ama normal bir kullanıcı için en iyisi tmpgenc Xpress dir. biliyoruz da konuşuyoruz. :)

tabi tmpg yi kullanmasını bileceksin... EN İYİ sonucu almak için

vitalbal
08-11-2008, 00:59   |  #8  
Yeni Üye
27 mesaj

Yaaa.... Arkadaşlar olurmu hiç... Total video conver ; Bu konuda proğram bile sayılmaz... Ama, bir-iki amöterce işler görebilir... Ben denedim... Yükelemeye değmez....

Şunu bilmelisiniz ; İyi ürün iyi iş görür... Bu da bedava olmaz, asla olmaz. Kendinizi kandırmayın. Kim kaliteli bir yazılım yapar, onca emekler ve yatırımlar yapar da ;; Bu emekleri bedava sunar ???... Tabiat'a aykırı...

Corel video veya Pewer DVDden adam gibi convert proğramı alacaksın ve tepe-tepe kullanacaksın... Bu firmalar konularında (grafik yazılımları konusunda ) gerçekten iyiler
hatta bulunabilecek en iyileri.. Gerisi hikaye...

physfg
08-11-2008, 01:08   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,686 mesaj

eeeeee parayı veren videoyu çeviriyor...

bizim dediğimiz beleş çevir işleri...

Banned
08-11-2008, 01:25   |  #10  
Banlandı
5,024 mesaj

arkadaşlar total video converteri haksız yere eleştirmektesiniz bende zamanında çok converter denedim ama şimdi pc'de sadece total var ayrıca bu program belleş değil ücretli.

Razorback
08-11-2008, 04:25   |  #11  
Yıllanmış Üye
712 mesaj

arkadaşlar size birşey anlatayım ben hangisi görüntü kalitesinde en iyi bunu net bir şekilde anlamak için, bir kaç sene önce bir test yapmıştım. bir video hazırladım, renkleri canlı resimlerden oluşan slayt gösterisi + jenerik hazırlar gibi yazılar yazdım bunları video formatında kaydettim. sonra bunu farklı formatlara farklı programlarla çevirdim, cdye çekip plazmada izledim. görüntü kalitesine yazıların netliği ve keskinliğine göre anladım ki en iyi convertor tmpg olmuştu. hem ayrıca tmpgnin ayarlarında video keskinlik, yumuşatma volume normalizing, ve converting hızını yavaşlatabilme ayarı gibi kalite artırıcı ayarları da bulunuyor. fakat tmpg en iyi sonucu, videoyu mpeg1 ve mpeg2 formatlarına çevirmede gösteriyor. çevirdiğiniz video ne kadar uzun olursa olsun ses kayması yaptırmıyor.. diğer formatlar için bilgisayarda yüklü başka codecler kullanıyor.

tmpgye en yakın görüntü kalitesini cyberlink power dvd nin bir video editor programı verdi ama testte kullandığım ulead pinnacle total converter ve neronun programı sınıfta kaldı hepsi tarafımca test edildi onaylandı.:)
Razorback size tmpg ürününü tavsiye eder Beğendim

Son Düzenleme: Razorback ~ 08 Kasım 2008 04:29
physfg
08-11-2008, 13:46   |  #12  
Yıllanmış Üye
1,686 mesaj
kylie
arkadaşlar total video converteri haksız yere eleştirmektesiniz bende zamanında çok converter denedim ama şimdi pc'de sadece total var ayrıca bu program belleş değil ücretli.
heeee parayla aldık sanki...

yaşasın korsan sürüm...Beğendim

total benim işimi hayliyle görüyor...ama divx de agk derim...

s_V_s
11-11-2008, 12:41   |  #13  
Yıllanmış Üye
317 mesaj

X-Video Converter

Bilinen her türlü ses ve video dosyalarını birbirine dönüştürebilir.Örneğin Youtube den indirdiğiniz bir şarkı videosunu mp3 yada wma ya çevirebilirsiniz.İyi bir codec paketi yüklenilmesi halinde tanımadığı format kalmaz

Son Düzenleme: s_V_s ~ 11 Kasım 2008 12:42
Borga-x
11-11-2008, 17:15   |  #14  
İlk Maestro
11,767 mesaj

Super COnverter bu için çok uygun bır program.

physfg
11-11-2008, 17:39   |  #15  
Yıllanmış Üye
1,686 mesaj

herkese bindiği eşşek harika,doğduğu köy mükemmel gelirmiş...

bu da ona benzedi :kullanımını öğrendiğiniz veişinizi gören pro. sizin için ideal dir...

görelilik de burada başlıyor...en iyiyi seçmek zor ,ama iyileri seçtik en azından...

total,süper con,x-video, vs vs

soulmy
11-11-2008, 17:42   |  #16  
soulmy avatarı
Yıllanmış Üye
1,939 mesaj

SUPER adlı programı öneririm. Adı gibi süper bir program. Aynı zamanda ses dosyalarını da dönüştürüyor.

Banned
11-11-2008, 18:05   |  #17  
Banlandı
5,024 mesaj

dediğin programıda denemiştim zamanında ama bana nedense biraz karışık geldi.istediğim sonuçları şimdiye kadar sadece totalla aldım ve sayısını bile bilmediğim kadar videoyu çevirip cd'i yada dvd'e yazmışlığım da vardır.

polat_alemdar
12-11-2008, 11:56   |  #18  
Yıllanmış Üye
160 mesaj

Kesinlikle Total Video Converter.2 senedir kullanıyorum süper sonuçlar çıkarıyor.Kullanımı çok kolay ayrıca

Randy
28-11-2008, 01:21   |  #19  
Taze Üye
5 mesaj

Selam arkadaşlar benim sorunum şu gerek total video converter den gerek ise vsoConvertXtoDVD programları olsun filmleri cevirip DVD ye yazdırmak istiyorum ancak bunu her iki programda da yaparken %10 a yada %8 de falan pc otomatıkman kapanıyor acaba sorun nedir..formatta attım daha dun

Randy
28-11-2008, 01:25   |  #20  
Taze Üye
5 mesaj

ayrıca bu sorunu sadece filmlerde veriyor sarkı yada resim cevirirken böyle bir durumla karşılaşmıyorum...

emrah33
28-11-2008, 01:44   |  #21  
emrah33 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
802 mesaj

total video converter

Randy
28-11-2008, 01:52   |  #22  
Taze Üye
5 mesaj

emrah33 dostum konu hakkında herhangi bir bilgin varmı ?

Razorback
30-11-2008, 14:08   |  #23  
Yıllanmış Üye
712 mesaj
Randy
emrah33 dostum konu hakkında herhangi bir bilgin varmı ?
1-işlemci soğutucusu yetersiz veya temizlenmesi gerekiyor
2-disk taraması ve disk birleştirmesi yap ve convert ettiğin video ile oluşturduğun video dosyası convert anında aynı hdd üzerinde bulundurma. veya pcde tek hdd varsa farklı disk bölümlerinde olsun bu ikisi.
3-ram arızalı. birden fazla ram kullanıyorsan tek ramle dene anlamak için
4-hdd bad sector var
5-psu yetersiz

hâce
13-08-2009, 03:53   |  #24  
Taze Üye
5 mesaj

her zaman demişimdir nerde çokluk orada kargaşa..ilk mesajım formun bu konusunda denk geldi.. bir video converter her moda ve formata çeviri iddeasında bulunuyorsa kenara bırakın..hiç onunla uğraşmayın.. size sadece vakit kazandıracaktır lakin bunun karşılıgında verim ve kalite yerlerde olacaktır.  bir işte tek bir alanda sivrilmiş, ün yapmış programları kullanmak verim ve kalite açısından en iyisidir.

istediğiniz mpegten yada dvd formatı dediğimiz vob formatından AVI formatına kaliteli bir çeviri ise kullanacagız  GORDION KNOT tur.. professional bir program hemde ucretsiz. karşamsık gelebilir eğer karmaşıksa bütün ayalarını mevcut videoya göre yapan autoGK dediğiimiz otamatik versiyonuda var. dvd ripperlerin çogu (ki o kadar rip yapıyorum tercihim bu program )riip programı olarak  bunu kullanır.. birde C# tabanlı starx programı var.. ama sadece AVi için..

sadece mpeg dosyalar arasında çeviri düşünüyorsanuz TMPEGnc press ve üst versiyonları bu alanda iyisidir.verim ve kalite açısından. birde cyberlink powerDVD nin programı powersuite.. oda bu işte ama sadece mpeg dosya formatı çevirmede te on numara..

avs, totol video converter,  all video converter...  bu tarz isminin  önünde, sonunda," cümle, küllü, total hepsi birden, her formatı," çevirim abi diyen programlar çok oldugundan bu tarz kıytırık programları misliyle  buraya ismini yazabilirsiniz.. söyleyeyim 5 para etmez programlar.. hızlıdırlar vakit kazandırırlar ama kalite ve verim yerlerdedir..

şuan ismini hatırlayamadım yine bu tip her formatı o biçim çeviririm iddeasın bulunan bir converter amca koca 2 saatlik bir mpeg2 dosyasını 5 dakikada  (güçlü bir makina o makinada bahsettiğim programlarla rip çift pass olarak bir saat sürüyor ) avi ye çevirdi.. off dedim.. ya kalite.. rezaletti..

sertacaygun
15-08-2009, 17:17   |  #25  
Yeni Üye
36 mesaj

Ben de Total seviyorum.