Sizce Sistem Oyunlarda Nasıl Performans Gösterir

Hakan Yılmaz
15-02-2017, 20:22   |  #1  
Hakan Yılmaz avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba arkadaşlar. Yeni toplamış olduğum sistem aşağıdaki özelliklerde. Çok fazla pc de oyun oynayan birisi değilim. özellikle yeni çıkan oyunları ps platformunda oynuyorum. ancak yinede bu sistem oyun oynamak istesem sizce performansı yeterli olumu (hd de oynanabilir fps vermesi yeterli benim için)

MSI 970A-G43 Anakart (yeni)
AMD Fx8300 İşlemci (turbo 4,1 GHz) (yeni)
Cooler Master Hyper T4 İşlemci soğutucusu (yeni)
Seagate 2 TB güvenlik kamera harddiski (yeni)
240 GB sandisk ultra SSD (eski pc den aktardım)
asus strix RX460 4GB ekran kartı (yeni)
Cooler master elite 431 kasa + ZM600-LX 600W power supply (yeni)
4*8 : 32 GB kingston hyperx white 1866 DDR3 bellek (2*8 gb kısmı yeni)

**Belleklerin 1866 mhz olmasının sebebi elimde daha önce 16 gb kit olması. yanına dual çalışmaları için 16 gb lık bir kit daha aldım.

Badsmokin
16-02-2017, 18:42   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
368 mesaj

Çoğu oyunu sorunsuz oynayabilirsiniz. Bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum

Hakan Yılmaz
18-02-2017, 15:50   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Teşekkür ederim yorumunuz için. ben çok yüksek fps meraklısı değilim. oynanabilir derecede açsın bir oyunu yeterli benim için. Başka bir forumda sistem berbat falan diyen oldu moralimi bozdu. berbat olan tek kısmı var sanırım (o arkadaş için!!!) işlemci i5 yada i7 olmalıydı . sanırım intel fun larından dı o arkadaş. Halbuki amd nm harici intelden çok aşağı kalmıyor. ayrıca bu işlemci su soğutmaya ihtiyaç duymadan benim kullandığım harici fanla 4,5 ghz kadar çıkıyor overclockla. rx serisinin en alt üyesini alma nedenimde yeni mimari ve r9 lara kafa tuutuğunu çok yerde okudum. fiyat performans olarak giriş seviyesi ile orta seviyenin arasında bence. birde asus strix serisi olduğu için ısınmayınca fanları çalışmıyor bu da internette gezinirken sıfır ses demek ki bence çok güzel bir özellik.