Sizce sorun neden kaynaklanıyor?

special forces
25-11-2008, 16:38   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
82 mesaj

Bilgisayarım yeni alalı 3 ay oldu sizden yaşadığım sorun için yardımınızı bekliyorum bilgisayarı açılma evresinde hani windows yazısı falan geliyor oradan ekran bozuluyor çizgi çizgi oluyor ama masaüstüne geldikten sonra çizgiler ortadan kalkıyor ekran kartı modelim Asus Geforce EN9600 GT belki fabrika hatasıdır diyip ekran kartını aldığım yerine götürdüm bayide sevisine gönderdi ardan 1 ay geçti ekran kartının yenisi gelene kadar  bilgisarcı bana emanet Geforce 8500 ekran kartı taktı kullandığım bu kart ile 1 ay hiç bir sorun çıkmadı.Servisten benim ekran kartım geldi tabi yenisi göndermişler aynı ekran kartının Asus Geforce EN9600 GT bilgisayrcı o akşam geldi ve taktı.İki gün sorun yaşmadım ama allah ın belası şu sorun yine olmaya başladı pc yi açarken windows yazısı geirken çizgi çizgi oluyor ve ekranda bozulmalar oluyor bu sorun her açtığımda olmuyor tabi ara sıra ve artık oyunlarda da  olmaya başladı bi oyun açıyorum battlefield 2  oyun açıldıktan sonra ekranda bazı yerlerde kareler var renkleri yeşil kırmızı karışımı bir şey ve oyundaki yazıların harfleri okunmuyor cümledeki bazı harfler gözükmüyor başka oyunlarda açıyorum oyunda gökyüzü karmaşık renkler ve bozulmalar oluyor bu sorun benim canımı çok sıktı.Bu sorun her açtığımda olmasada canımı çok sıkıyor,ben belki ekran kartının o serisinin hatalı olabileceğini düşünüyorum ama yinede kafam karışık sizce sorun nerden kaynaklanıyor olabilir.Tekrar altını çiziyorum bilgisayarcının emanet olarak vermiş olduğu ekran kartında bu sorun olmuyordu yardımlarınızı bekiyorum sayın üyeler lütfen yardım edin.

Son Düzenleme: special forces ~ 25 Kasım 2008 16:50
Banned
25-11-2008, 16:49   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Sorun ve çözümü oldukça basit. Güç kaynağınız yetersiz. Sistemin ençok güç ihtiyacı olduğu açılış ananda PSU yeterli gücü veremiyor, değiştirin. Geforce 8500 güç ihitiyacı çok daha düşük.

special forces
25-11-2008, 16:51   |  #3  
OP Üye
82 mesaj

Ama güç kaynağım 500 Watt ve güvenilir bir marka gerçek 500 watt gücü üretiyor sizce bu güç kaynağı yetmezmi

Son Düzenleme: special forces ~ 25 Kasım 2008 16:55
special forces
25-11-2008, 16:56   |  #4  
OP Üye
82 mesaj

Yardımlarızı bekliyorum sayın üyeler

Son Düzenleme: special forces ~ 25 Kasım 2008 16:57
SAİNT
25-11-2008, 17:00   |  #5  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

eğer güç kaynağı yetiyorsa şayet ekran kartı bozuk yada kullandığınız anakartla alakalı uyum sorunu yaşıyor olabilirsiniz şu sıralar sitede asus anakartlarından muzadip durumda bir çok yazı dönmekte senin ankartında asus ise belki bi ihtimal bu bahsettiğimiz randıman sorunu çıkyor olabilir.
birde ekranınız bozuk olabilirmi yada yan tarafına hoparlör ve mıknatıs etkisi gösterecek cihaz koymanızdanda etkileniyor olabilir.