Sizce Win7 Küresel Krize Çare Diyemi Geliştirildi?

cool_cat
01-06-2009, 04:53   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
28 mesaj

Merhaba arkadaşlar,
    Kota sorunundan dolayı vistada kalmış hala Win7 nin yerine oturmasını gözlemleyen biri olarak;
   DELL'in patronu Michael Dell'in yaptığı "Eğer Windows 7 satışa sunulmazsa, Steve Ballmer'ı ben mahvederim" açıklamasından sonra aklıma ilk gelen Win7 küresel ekonomik krizden kurtuluş çareleri arayan şirketlerle anlaşmalı olarak microsoftun güç bela çıkartabildiği ve ardında büyük anlaşmalar olan bir işletim sistemi mi? İnsan şüphelenmiyor değil. değişiklikleri gözlemleyememiş biri olarak sizlerin bu konudaki görüşlerinizi almayı uygun buldum. Siz Ne dersiniz?

https://www.chip.com.tr/konu/Eger-Win-7-cikmazsa-Ballmer-i-mahfederim_13074.html

Son Düzenleme: cool_cat ~ 01 Haziran 2009 05:20
mancukya
01-06-2009, 14:10   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Küresel krize etkisi olmaz ama PC üretici firmalari bunlarin icinde Sony, Toshiba gibi devlerden ufak sirketlere kadar korkunc bir pazar var elbette etkisi olur ama heryere degil.

myduroc
01-06-2009, 14:22   |  #3  
Yıllanmış Üye
150 mesaj

hımm güzel bir yaklaşım haklı olabilkirsin çünkü şu kriz durumunda kimse elindeki cihazı ve upgrade yapmaz.Microsoftla pc üreticileri anlaşıp yapılmış olabilir çünkü düşünüldüğünde xp ile vista arasındaki zaman farkına bir bakın vista ile win7 deki zaman aralığına bakın bana mantıklı geldi :)

cool_cat
01-06-2009, 20:03   |  #4  
OP Yeni Üye
28 mesaj
myduroc
çünkü düşünüldüğünde xp ile vista arasındaki zaman farkına bir bakın vista ile win7 deki zaman aralığına bakın bana mantıklı geldi :)
Benim de aklıma bu sebeple böyle bir şüphe düştü. Vista ile xp  arasındaki zaman farkına bakarsak   win7 biraz daha aceleye getirilmiş gibi geldi bana. Bu yüzden açtım konuyu.

H€LL
01-06-2009, 20:11   |  #5  
Yıllanmış Üye
277 mesaj
myduroc
çünkü düşünüldüğünde xp ile vista arasındaki zaman farkına bir bakın vista ile win7 deki zaman aralığına bakın bana mantıklı geldi :)
xp ile vista arasındaki zama farkı çekirdeğin değişmesinden kaynaklınıyor xp 5.1 vista ise 6.0 yani vista sıfırdan yazıldı bu yüzden uzun sürdü oysaki win7 6.1 yani vista çekirdeğini kullanıyo o yüzden sıfırdan yazılmış bi sistem deil yani vista ile win7 arasındaki zaman farkı bu yüzden az aynı şekilde win2000(5.0) ve xpde(5.1) oyle çekirdekler aynı ve aralarında 2 yıl fark var

Son Düzenleme: H€LL ~ 01 Haziran 2009 20:12