Sızıntı sitesi WinUnleaked.info kapandı

CHIP Online
24-01-2013, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Windows 8 çıkmadan önce onu sızdırmaya doyamayan sitenin sonu, bakın nasıl oldu...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/siz ... -kapandi_38294.html

Resimlerle: En iyi ve ücretsiz 26 Microsoft aracı!

Windows 8'in çıkış tarihine kadar birçok sızıntının internete yayıldığı belki de en önemli kaynak, WinUnleaked web sitesiydi. İlk olarak WinUnleaked.tk olarak ortaya çıkan web sitesi, daha sonra WinUnleaked.info'ya dönüşmüştü.


Ancak WinUnleaked.info web sitesini şimdi açtığınızda microsoft.com'a yönlendiriliyorsunuz. WinUnleaked.info'daki diğer tüm sayfalar ise Microsoft.com altındaki bir hata sayfasına yönlendiriliyor.


Sitenin kapanmasının nedeni, Microsoft'un gelecekteki sızıntıları engellemek istemesi ve onu kapatma girişiminde bulunmuş olması olabilir. Bunun yanı sıra sitenin sahibi "Canouna" da siteyi kapatmayı tercih etmiş olabilir. WinUnleaked.info'nun yanı sıra Canouna'nın Twitter hesabının da kapatılmış olması (@Canouna) ise bir başka detay.


Web sitesinin WHOIS bilgileri, alan adının Microsoft tarafından satın alınmadığını gösteriyor. Dolayısıyla Canouna'nın siteyi kapatmayı tercih etmiş olması, daha muhtemel.

Tüm Konu: Sızıntı sitesi WinUnleaked.info kapandı

Resimlerle: En iyi ve ücretsiz 26 Microsoft aracı!

Kaynak: www.chip.com.tr

PCPCPCPCPCPCPCPCPC
24-01-2013, 15:23   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
64 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2009
0

belliki Microsoft işin içinde sızıntıyı veya sahteciliğin hiçbi zaman önüne geçemezler yapanı engellemek önemli değil herzaman talep olduğu sürece talebi karşılayan olur :D

Son Düzenleme: PCPCPCPCPCPCPCPCPC ~ 24 Ocak 2013 15:23