Skype Veri Yürütme Engellemesi

butterflyy
17-12-2014, 23:42   |  #1  
butterflyy avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Skype'e Microsoft hesabımla giriş yapmaya çalıştığımda donuyor ve kapanıyor. Veri yürütme engellemesi (DEP), Skype programını kapattı uyarısı çıkıyor. Skype.exe dosyasını karşıdan yüklenenlerde buldum. Program dosyalarının içine attım. Bilgisayarım da gelişmiş sistem ayarlarında, seçtiklerim hariç diye bir kısım var, orada skype.exe'yi ekledim... Halen skype açılır açılmaz kapanıyor..Aynı uyarıyı veriyor. Fakat normal skype adı ile değil, hotmail yani Microsoft hesabımla bağlandığımda oluyor. Microsoft hesabımı kullanıyorum. Veri yürütme engellemesini tamamen nasıl devre dışı bırakabilirim veya başka bir çözümü var mıdır?

Son Düzenleme: butterflyy ~ 18 Aralık 2014 09:38
LENO7
18-12-2014, 11:31   |  #2  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

32 bit Windows 8.1'de Microsoft hesabıma girmeye çalıştığımda bendede dondu. Sanırım genel Skype ile alakalı bir sorun var.

butterflyy
19-12-2014, 12:45   |  #3  
butterflyy avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Bir kaç kez sistem geri yükleme yaptım. Sistem geri yükleme başarıyla tamamlanmadı uyarısı çıktı. Güvenli modda geri yükleme yapabildim. Geri yükleme yapmış olduğum tarihlerin bir önemi o günkü durumun bir özelliği var mıydı bilmiyorum ama şimdilik sorun düzelmiş görünüyor. Vista Home kullanıyorum. Çok bilgim yok bilgisayar konusunda ama bir şekilde düzeldi. Microsoft hesabımla açabildim fakat bu veri yürütme engellemesi mecburi bir şey midir, nasıl tamamen kaldırılır, olmazsa bilgisayar güvenli olmaz mıdır..

Son Düzenleme: butterflyy ~ 19 Aralık 2014 12:47