SkyVision mu, Yoksa Skystar 2.8 mi Tercih Ederdini

akadirb
25-12-2008, 04:57   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
65 mesaj

arkadaşlar bu iki model tv kartlarında en çok satılan tutulan iki modelmiş..fiyatları aynı..sizce hangisi daha iyidir?skystarların bazı anakartlarla uyum sorunu olduğu yazılıyor mesela..skyvisionun ise yanında gelen programın ne kadar kötü ve hatta bazılarından virüs çıktığından bahsediliyor..ama skyvisionun hd desteği var..bir de skyvisionun online desteği çok övülmüş..

akadirb
25-12-2008, 07:12   |  #2  
OP Üye
65 mesaj

ya bide forumlarda bu konu çok konuşulmuş ama sonuç verecek güvenilir bi cevap da göremedim ben..skyvision satan bazı elemanlar bayaa sabote etmiş gibime geldi bu olayı..bir de bu skystar kısa devre yapıyor diyorlar da mesaj tarihleri çok eski..bu yeni 2.8 modelinde bu sorun giderilmiş midir bilen var mı acaba??

SaTMaD
25-03-2009, 18:34   |  #3  
Taze Üye
7 mesaj

Arkadaşlar,Technisat Skystar Tv kartlarında almanya kaynaklı bir server uygulaması başlatılmış,yeni alınan skystar tv kartlarında uygulayabilmek için İlk önce flycccam ve flycccam.cfg dosyalarını indiriyoruz. Bu dosyaları Kullandığınız dvbs programı içindeki Plugins klasörünün içine kopyalıyoruz.Sonra flycccam.cfg dosyasını notpad ile açıp cline yazılarını ekliyoruz işlemlerini yaptıktan sonra internete bağlı olmak kaydıyla bilgisayarınızda difitrk+lg tv+d-s+yurtdışı tüm kanallar ve +18 kanallarını şifresiz olarak izleyebiliyosunuz.
Kartınıza ait Cline ları göndereceğim linke girerek Skystar kartınızın seri ve mac numarısını girerek alabiliyorsunuz.Ayrıca sitede anlatım videosuda mevcut.Daha önce bu linki eklemiştim sanırım silinmiş.
Özelden yazabilirsinz linki atarm NOT: (Ücretsiz server uygulaması 15.03.2009 Tarihinden sonra alınan kartlar için geçerliymiş)

abdulkadirilhan
26-03-2009, 17:25   |  #4  
Yıllanmış Üye
224 mesaj

bende skystar 2.6 d modeli var.yerli yabancı bir sürü yayın izledim, kaydettim daha tık demedi.
kısa devre olayını bende duydum. kartın üstündeki bobinlerden bir tanesi(101 nolu olması lazım) bazen yanma yapıyormuş.buda vertical (dikey) yayınları alamamana neden oluyormuş.bobini kartın üstünden söküp elektronikçiye sardırıp tekrar lehimlendiğinde tekrar eskisi gibi çalışıyormuş....
bu problemi int.'te bir ara.daha sağlam sonuçlara ulaşırsın....

Son Düzenleme: abdulkadirilhan ~ 26 Mart 2009 17:26
liquidcooled
26-03-2009, 22:52   |  #5  
Taze Üye
8 mesaj

dediğiniz sorun 2.6c versiyonunda var 2.6d de hiçbir sorun yok ayrıca skystar2 den iyi olan tv kartıda yok...