SQL SERVER YOK YA DA ERİŞİM ENGELLENDİ HATASI

asivemavi23
05-03-2009, 12:53   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

merhaba arkadaslar windows server 2003 kurdum sonra da sql i kurdum  fakat enterprise managere girdim , ordan yeni bi database oluşturmak istiyorum. elimde yedeklerimde var o oluşuturdugm database ' e bu yedekleri atmak istiyorum fakat hep hata veriyor. ingilizce olarak bu yedek dosyası is not microsoft tape format. Restore database is terminating abnormally die yazı çıkıyor bir türlü restore yapamıyorum acaba sql i mi yanlış kurdum yoksa başka bi yerde başka bi ayar mı var bir keresinde kazarak başarmıştım ama şimdi yapamıyorum
:D

asivemavi23
05-03-2009, 23:55   |  #2  
OP Taze Üye
2 mesaj

herhalde kimsenin fikri yok çok zor bir soru sordum gibi sanki...Zonk

PcMaKeR
08-03-2009, 20:02   |  #3  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

microsoft yedekleme dosyası uyumlu değil gibi bir hata.

yedeklemede sorun oluşmuş ve restore edemiyorsun.

sql server 2005 kurup sql server management studio ile geri yüklemeyi dene ama yine aynı hatayı alabilirsin gibime geliyor.

erdata
17-05-2009, 03:02   |  #4  
Yıllanmış Üye
106 mesaj

Versiyon uyumsuzluğu da olabilir, yedekler ne ile alındı? SQL sürümü neydi? Standart SQL yedeklemesi mi yoksa değişik bir yedekleme mi? Bazen SQL veri dosyalarını direkt kopyalayıp çakmak zorunda kalabiliyoruz böyle bir yöntem mi izlenmek isteniyor.

PcMaKeR
17-05-2009, 10:22   |  #5  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
erdata
Versiyon uyumsuzluğu da olabilir, yedekler ne ile alındı? SQL sürümü neydi? Standart SQL yedeklemesi mi yoksa değişik bir yedekleme mi? Bazen SQL veri dosyalarını direkt kopyalayıp çakmak zorunda kalabiliyoruz böyle bir yöntem mi izlenmek isteniyor.
mdf dosyalarını öyle yapıyorsan attach database dersen sorun çözülür ama bu farklı birşey.

Boredom
26-06-2009, 16:59   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

yedeği yeni sunucuna cakabilmen için öncelikle alınan yedeğin hangi veritabanından alındığı (mysql,oracle,ms sql) ve hangi veritabanında calistiracağını belirtmelisin, hepsinin yedekleme şekli birbirinden farklı ve yedeği tekrar aktif hale getirmesi de farklıdır. biraz daha açıklayıcı anlatırsan elimizden geldiğince yardımcı oluruz.