slm

otto20010
14-04-2007, 11:45   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
25 mesaj

arkadaşlar...
kamera almak istiyorum...,
bu konuda pek bilgim yok...
ne tavsiye edersiniz en ucuza en iyi özellikte olan önerebileceğiniz bir makine var mı?
bi de özellikleri inceliyorum ama aklıma takılan sorular var..
1-bazıları avi formatında çekim yapıyormuş.bazısı mpeg2 formatında.bunların hangisii tercih edilmeli
2-bazısı direk dvdye yazıyor bazısı kasete alıyor bi tane üst düzey bişey gördüm,30 gb harddiski vardı direk diske yazıyor.hangisini tercih etmeliyim.
3-bir de bu 800.000 piksel ve 1.3 mp falan dediği nedir?
4-dvd kalitesinde video çeksin istiyorum
5-optik zoomu yüksek olsun
açıklamalarınız için şimdiden çok teşekkürler...

benersince
14-04-2007, 12:36   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

1.3 resim çözünürlük özelligi 1.300.000* pikselden oluşması demek ...digital kamerada canon ve sony pazarın büyük b,r kısmına sahip üstelik sony nin handiycam markası adı altında dvd ye kaydedeni de var canon ve sony birbirine yakın iki markadır öncelilikle optik zoom olayına dikkat et genellikle 12 optiktirler ...800.000 bin olayı ise kameranın vidio çekim kalitesidir...avi formatı çekim formatının adıdır dvd veya mpeg4 formatını alırsan bu formatlarda windows movie maker da oynaya bilirsin örnegin yazı ses vb gibi şeyler ekleyebilir sin avi yi çevirmen derekir birde dvd şeklindeki format daha kalitelidir .birde mercek olayına bakacaksın sony cayzber lensini kullanıyor ki dünyanın en kaliteli lensidir .makine üzerinde usb girişi olanlarda var bu bilgisayara standart ve hızlı veri atmana yarayacaktır ucuz bir ürün arıyorsan piyasaya bakman gerekecek canını sıkma 500 ila 650 ytl arasında samsung kameralarda var ama bu fiyattaki makinalar da bu özellikler olmıyabilir

umarım yardımı olur