Sn. Kadir Tuztaş'ın Dikkatine

Tommy
26-04-2006, 13:49   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

Bu konuyu burada açmam uygun mu bilmiyorum ama lütfen beni bağışlayın. Ben Kadir beyin CHIP Mart ve Nisan sayılarında yazdığı konularla ilgili bir kaç soru sormak istedim.
"Win XP" bölümüne yolladığım aşağıdaki mesaja cevap alamayınca bir de buraya yollamak istedim. Yardımcı olursanız çok makbule geçer.

ORJinal Mesaj

Mart ve Nisan sayılarında anlatılan "PC içinde PC" ve "USB'den Windows" konuları oldukça dikkatimi çekti.

Benim 40 GB'lik SmartDisk Taşınabilir diskim var. Ben bu diske sevdiğim birkaç oyun ve programı kurup başka bilgisayarlarda (özellikle bir şey yüklemeye karşı korumalu PClerde) kullanmak istiyorum. Bu konuyla ilgili bir kaç soru var aklımda.

1-USB Diskime sanal sürücü kurarak içine oyun image dosyası atabilirmiyim? Yoksa bir işletim sistemi mi kurmak zorundayım.
2- işletim sistemi kurmam gerekirse (Diskim 2 bölümlü) başlı başına bir bölüm mü ayırmam gerekiyor. yoksa içinde başka bilgiler bulunan bir bölüme sistem kurabilirmiyim.

3-Evdeki PC'me Xp üzerine sanal sistem(98) kurup eski oyunları çalıştırmak istiyordum. Dergide verilen programı kurdum. Fakat anlamadığım ve başaramadığım şey sanal sistem oluşturulduktan sonra gerçekten bu sisteme win98 mi kurulacak? Çünkü bu sistem üzerinde birşey çalıştıramıyorum.

Ecevit BIKTIM
28-04-2006, 00:19   |  #2  
Yıllanmış Üye
155 mesaj

1- Atabilirsin.. İşletim sistemi kurmak zorunda değilsin
2- Partition yaratmak mantıklı olur
3- VMWare kurduktan sonra 98 kurulacak

mertkartal
21-08-2006, 11:06   |  #3  
Taze Üye
7 mesaj

merhaba benim sorunum sadece oyun oynarken call of duty gibi işlemcim p4/650-ekran kartım 128 mb gb -hdisk 80gb  ram 256 mb gb saygılarımla mkartal-44@hotmail.com

mertkartal
21-08-2006, 11:08   |  #4  
Taze Üye
7 mesaj

oyunu oynarken call of duty yüklüyorum oynuyorum pc kapatıp açtığımda oyun oynanmıyor ve hata veriyor saygılarımla

Son Düzenleme: mertkartal ~ 21 Ağustos 2006 11:30