Snow Leopard'da Flash Player açığı

CHIP Online
04-09-2009, 13:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Snow Leopard uyuyor, güvenlik açıklarının sonu gelmiyor! Bu kadar da olmasın artık diyeceksiniz!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/snow ... er-acigi_15020.html

Resimlerle: Mac OS X kutuları bir arada!

Apple'ın yeni işletim sistemi çok şık görünüyor görünmesine, ama güvenlik açısından sınıfta kalıyor.

Snow Leopard'la birlikte gelen tarihi geçmiş Flash Player sistemde güvenlik açığına sebep oluyor. Sistemle beraber gelen Flash Player 10.0.23.1 sürümü oldukça eski, eğer Apple, SL'ye Flash Player 10.0.32.18'ı dahil etseydi, kullanıcılar sistemi kurar kurmaz bu güvenlik açıklarıyla karşılaşmayacaktı.

Ancak kötü haberler bununla kalmıyor. Sistemi kuran bir kullanıcı güncelleme için test sayfasına bağlandığında mevcut sürüm 10.0.23.1 gözüküyor. Kısacası Apple oldukça tehlikeli bir Flash sürümünü milyonlarca kullanıcıya dağıtıyor.

Bu durumu fark eden Adobe bir güvenlik uyarısı yayınlayarak kullanıcıları en güncel ve güvenli sürüme güncellemeye çağırdı.

Tüm konu: Snow Leopard'da Flash Player açığı

İzleyin: Yeni bir Mac ; Mactini

Resimlerle: Mac OS X kutuları bir arada!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Snow Leopard açıkları? Çok mu, makul mü?

posicor
04-09-2009, 17:56   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
358 mesaj

Windows olsa SP1'e kadar yüklemeyin diyecektim ama MacOs'da sp yok galiba, allah kolaylık versin...

PrQmatHeuS
04-09-2009, 17:59   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
280 mesaj

Makul mü? Bu kelimeyi neden kullandınız anlamadım. Birkaç gündür sitede Apple'ın güvenlik açıklarının, uyum problemlerinin haddinden fazla olduğunu anlatıyorsunuz sonra da ''çok mu, makul mü?'' Haberleri hazırlayan editör arkadaşların daha dikkatli olması gerek.

Fattur
06-09-2009, 21:01   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Tartışma konusu bile olamaz.ÇOK!