Soğutucu Hakkında Yardım

ShadowGhoul
26-07-2017, 12:15   |  #1  
ShadowGhoul avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Herkese Merhaba!

Notebook umda aşırı bir ısınma problemi var. (Yaklaşık 30 dk da ısınıyor...)
Birkaç gün içinde içini açtım temizledim. Yani için temiz. (Gerçi çok pislenmemiş.. :))

Her neyse bundan dolayı soğutucu almaya karar verdim.

Sorularım şunlar;

1-Soğutucu aldığımda bu notebook un performansını korumasına yardımcı olur mu?

2-Soğutucu sürekli olarak soğuk kalmasını mı sağlıyor yoksa mesela 30 dk da ısınan notebook 1 saatte mi ısınıyor?

3-Alırsam eğer nelere dikkat etmeliyim?

Görüş ve önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.. :)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Not1: 100 ? civarı bir şey bakıyorum
Not2: İnternete soğutucu yazınca içine takılan fanda çıktığından belirtmek istedim. İçine fan almıcam dıştan soğutan soğutucudan bahsediyorum. (Cümle biraz saçma oldu ama anladınız siz :) )

White-Fox
26-07-2017, 12:59   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

böyle fişe takacağın usb ile bağlamayacağın demir/çelik yada plastik olmayan pervaneli ucak motoru gibi bir şey varsa ısınmaz hocam :D adam soğutucu yapmış plastik üstten üfleyince momentum yiyor pervanesi.Yani öteki durumlarda belli bir süre erteleyecektir sadece birde notebookun macunları bir kontrol edin pc eski ise.

ShadowGhoul
26-07-2017, 14:55   |  #3  
OP Taze Üye
9 mesaj

Geri dönüşün için teşekkürler :)

Yani illa ki ısınır sadece geciktirir mi diyosun?

White-Fox
26-07-2017, 15:56   |  #4  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

zamanında aradım yani plastik olmayan pervaneli bulursan al hocam şahsen ben bulamadım . Isınmasını geciktirir elbette tabi aradan seneler geçti belki iyi soğutucular çıkmıştır sen yinede bir araştır.Çünkü biliyorsun içinde bakır bir boru var işlemcinin üstüne değen onun içinde sıvı var boruyu hava yoluyla soğutup içindeki gaz yoğunlaşıp işlemciye akıyor ama öyle hafif üflüyor ki içine girmez bile o hava yani kontrol et üflemesini diyim ne diyim :D birde kendindeki dahili fanı kontrol et dönüyor mu dönmüyorsa sıkıntı.

redbilgitr
26-07-2017, 17:17   |  #5  
redbilgitr avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 2
22 mesaj

dostum tamamen hikaye soğutucu muhabbeti ya. çok az bir etkisi olur ne kadar çok fanı olursa olsun. ayrıca oda sıcaklığına bağlı bu ısınma durumu. havasız ortamlarda ısınma olması normal, soğutucu ne yapsın buna.

ShadowGhoul
27-07-2017, 08:12   |  #6  
OP Taze Üye
9 mesaj

o zaman almamaya karar verdim. :)

Kışın bu kadar değildi zaten yazın cidden artış oldu...

ShadowGhoul
27-07-2017, 08:14   |  #7  
OP Taze Üye
9 mesaj

"öyle hafif üflüyor ki içine girmez bile o hava yani kontrol et üflemesini diyim ne diyim" bu kısmı tam anlamadım nereyi kontrol edicem ? :)