Sökülebilir değil?

Mort
28-08-2016, 17:56   |  #1  
Mort avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhabalar,

Cihazım AsusN55SF,  "Nvidia gf gt 555M CUDA 2gb" ekran kartına sahip. Çok uzun süre Skyrim, GTA, ShadowofMordor (vb yaklaşık 20 oyun) gibi 3D oyunlar oynadıktan sonra aşağıdaki görseldeki hatayı vermeye başladı. 1000 defa sürücü kaldırıp tekrar kurup güncelledim, tekrar tekrar düşük performansta denedim fakat ne yaparsam yapayım Starcraft2 ve ElderScrollsOnline gibi Directx11 destekli 3D oyunlarda anında bu uyarı penceresi geliyor ve makina donuyor. Bu ekran kartı ile insanlar GTA5 gibi oyunları yüksek grafik özelliklerinde oynayabiliyorken ben ESO gibi bir oyunda takılıp kalıyorum ve bir türlü çözüm bulamadım. Kime sorduysam tek söylediği esnaf ağzıyla "formatla geçer" oldu ama hiçbir profesyonel açıklama alamadım. Umarım burada konuya hakim birisi karşıma çıkar ve sorunun ne olduğunu bana söyler. 

Şimdiden teşekkürler, iyi günler.

confickerbelasi
28-08-2016, 21:31   |  #2  
confickerbelasi avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 28
925 mesaj

aşırı ısınma sonucu gpunun lehimleri bozulmuş servise vermen gerek.

confickerbelasi bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Mort
28-08-2016, 21:58   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Gerçekten çok teşekkür ederim en kısa zamanda vericem. Uzun zamandır donanımsal bir sorun olmayabilir ve boşu boşuna para veririm diye servise göndermemiştim ama artık en kısa zamanda göndericem. Cevapladığınız için çok teşekkürler.