son_efendiniz adlı arkadaş problemin çozumu burda

scorpion845
28-02-2011, 12:11   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Format atttım.
Fakat D:\ de kalan bir virüs aktifleşti.

Ve klasör seçenekleri yok oldu.

Klasör içinde aynı isim de bir .exe dosyası oluşuyor.

Avira Antivir(Şemsiye) virüsleri buluyor fakat; silemiyor.

Dahada fazlası sistem dosyalarına bulaştı.

Avira ikidebir virüs hatası verip duruyor.

Lütfen yardım

adlı actığınız konuya cevap yazamdığım için buraya konu açmak zorunda kaldım

öncelikle hiren boot cd 10.0 sürümünü internetten indirip cd ye yazın google uzerinden aratırırsanız download edebilirsiniz. daha sonra pc yi hiren boot cd yi takıp bios üzerinden cd seçeneği başta olmak üzere hireni çalştırın portable windows u seçin (en alttaki seçenek) windows acıldığında explorer die bi program bulunmakta hızlı başlat seçeneğinde en sağdaki program acıldı vakit sol köşeden c sürücüsünü seçip ara butonuna basın autorun.inf aratın sağ tıklayıp açın yanlarında newfolder.exe ve SSVICHOSST.exe dosyaları varsa autorun .inf dosyasını silin yogsa dokunmayın daha sonra newfolder.exe ve SSVICHOSST.exe dosyalarını bu yöntemle ara diyerek dogrudan silin son işlem olarak *.exe diyerek klasör resimli tüm exe dosyalarını silin tebrikler virüsten antivirüs kullanmadan kurtuldunuz Beğendim
pcyi yeniden baslatıp cd yi cıkarın artık vbirüsten kurtulduk ama hala klaşör seçenekleri yog ve görev yönetici kapalı combofixi internetten indirip calıştırın problem kalkacaktır eh bunuda elle yapardık ama uğraştırmayayım sizi fazla Gülüş ayrıca explore programında d sürücüsünü seçip aynı işlemleri yapın bu arada gizli autorun.inf klasörlerini silmeyi unutmayın Kahkaha

scorpion845
28-02-2011, 12:45   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

9 kişi bakmış bi hll dien yog :)