son karar htc hd2 veya galaxy s

Kapalı Hesap (153334)
14-10-2010, 16:42   |  #26  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj
Alıntı: firaristt  
garanti dışı mı kalıyor?? öyle saçma bi uygulama mı var???

telefona o zaman müzik atınca da garanti dışı kalsın... sonuçta o da telefonda olmayan bişey biz onu dışardan yüklüyoruz... yada gps programı... eğer gidipte beta vs. ile kurcalamaz direk samsung un kendi programı ile kendi verdiği güncellemeyi kurarsanız bişey olmaz... android gerçeten çok hızlı ve 2.2 Froyo ile daha da hızlı :)) iphone4 çekmiyor telefon çekmedikten sonra o telefonu ne yapalım... bence Detroid in yaptığı gibi kaşılaştırma yapıcak olursam:

İphone 4                  Galaxy S
işlemci         +                               +
ram             +                               +
grafik           -                                + (3D destekli GTA Vice city oynanırmı acaba?)
iş.sistemi     +                                +( en basiti hız )
dokunmatik  +                                +
internet        - ( flash desteği yok )   + ( flash desteği var )
kamera        -                                -( Flaş yok )
klavye          -                                 +
ekran           -                                 + ( Süper AMOLED cam gibi )
3G               -                                 +
Hafıza          -                                 ++
boyut           yarım artı                     yarım artı ( ikisinnde boytları büyük ama ekrn kçk olnca işlev azalr)
Yazılımsal Destek +                          - ( çünkü iphone kadar geniş seçenek yok ve adroid market girilmiyor tabii ayarları yapnca girilir ama işte... )

ileride adroid market in de açılıcağını düşünüyorum sonuçta o telefonu alınca o hizmeti kullanma hakkımız var... android market itunes kadar zengin olmasada yinede yeterli :)) dokunmatik olarak Samsung oldukça rahat birde şu dokunmatiklerde titreşim olayını halletseler çok güzel olucak :D kısaca yukarıdaki bi kaç şeye değinmek istiyorum.... hafıza olayında iPhone 4 resmen çuvallıyor... 8GB ve 16GB lik varyasyonları olsada daha fazlası yok ve öyle bi telefon için bi eksi denebilir öte yandan neden Galaxy S e ++ koyduğumu merak edenler olabilir 8GB kendi dahili hafızası var kutusundan da 8GB lik kart çıkıyor yani 16GB aldığınızda 32GB a kadar kart desteği var 32+8=40GB gibi dev gibi bi hafızaya sahip oluyorsunuz (zamanında bilgisayarlarda o kadar HDD vardı xD) Galaxy S teki Süper AMOLED ekran la hiç bi ekran yarışamaz bu kesin... görüntü gerçek gibi, internet te hız olarak iPhone4 belki hızlı olabilir ama sadece yüklü olan tarayıcıyı kullanmamıza gerek yok Opera mini var kimse zorla bunu kullanıcaksın demiyor, 3G görüşme olayında iPhone 4 iyicene batırmış WiFi üzerinden diğer iPhone 4ler ile konuşulabiliyor sadece, Galaxy S te öyle bi sorun yok çatr çatır konuşursunuz, iPhone 4 teki çekmeme yani sinyal sorununu da belirtmek lazım...kamerada da iPhone 4 biraz sarımtırak çekiyor ama LED Flaş var ama sarımtırak çekmesi gerçekten sinir bozucu..., Galaxy S te cam gibi çekiyor ama Flaş yok ve sağ alt köşede kamera tuşu yok.. denediğim bütün iPhone 4 ve Galaxy S lerde aynı sonuçları aldım bunu da belirteyim..

Senin dediklerine şu yönden katılmıyorum Applenin ekranı daha iyi ayrıca iphonenin yerleşik bir hafıza sistemi var buda onu daha hızlı yapar.Ayrıca 8gb 16gb 32gb ve ileride 64gb sürümüde çıkacak Türkiyede en fazla 32gb var.Anten sorununa gelince kimse telefonunu yılan gibi kavrayarak konuşmaz yılan gibi elinle telefonu kavrarsan tüm telefonların sinyali düşer iphonede biraz düşüyor sorun bu.Çatlak diyon hangi telefonun üstüne oturdugunda çatlamaz demirmi bu cam ve plastik her telefonun bir kusuru var iphonenin fazla var ama gözüme gelmiyor ucuzlasa hemen alıcam ama meret 1800tl altına inmiyor.Böylece samsung daha avantajlı hale geliyor hem ucuz hemde iphone özellikleri var.ayrıca iphone deki grafik işlemci ile samsungunki aynı gibi samsungun bir model üzeri.

özellikleri

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3275&idPhone2=3115

iphone4               

eneral2G NetworkGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 3G NetworkHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 Announced2010, JuneStatusAvailable. Released 2010, JuneSizeDimensions115.2 x 58.6 x 9.3 mmWeight137 gDisplayTypeLED-backlit IPS TFT, capacitive touchscreen, 16M colorsSize640 x 960 pixels, 3.5 inches - Scratch-resistant oleophobic surface
- Multi-touch input method
- Accelerometer sensor for auto-rotate
- Three-axis gyro sensor
- Proximity sensor for auto turn-off                SoundAlert typesVibration, MP3 ringtones        Speakerphone Yes - 3.5 mm headset jack        MemoryPhonebookPractically unlimited entries and fields, PhotocallCall records100 received, dialed and missed callsInternal16/32 GB storage, 512 MB RAM        Card slotNo                        DataGPRSClass 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbpsEDGEClass 10, 236.8 kbps3GHSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 5.76 MbpsWLANWi-Fi 802.11 b/g/nBluetoothYes, v2.1 with A2DPInfrared portNoUSBYes, v2.0CameraPrimary5 MP, 2592 x 1944 pixels, autofocus, LED flashFeaturesTouch focus, geo-taggingVideoYes, 720p@30fps, LED video light, geo-taggingSecondaryYes, videocalling over Wi-Fi onlyFeaturesOSiOS 4CPU1 GHz Apple A4 processorMessagingSMS (threaded view), MMS, Email, Push EmailBrowserHTML (Safari)RadioNoGamesDownloadable, incl. motion-basedColorsBlack, White         GPSYes, with A-GPS supportJavaNo - MicroSIM card support only
- Scratch-resistant glass back panel
- Active noise cancellation with dedicated mic
- Digital compass
- Google Maps
- Audio/video player and editor
- Voice command/dial
- TV-out        Battery Standard battery, Li-Po 1420mAhStand-byUp to 300 h (2G) / Up to 300 h (3G)Talk timeUp to 14 h (2G) / Up to 7 h (3G)Music playUp to 40 h

Samsung

general2G NetworkGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 3G NetworkHSDPA 900 / 1900 / 2100 Announced2010, MarchStatusAvailable. Released 2010, JuneSizeDimensions122.4 x 64.2 x 9.9 mmWeight119 gDisplayTypeSuper AMOLED capacitive touchscreen, 16M colorsSize480 x 800 pixels, 4.0 inches - TouchWiz 3.0 UI
- Multi-touch input method
- Accelerometer sensor for UI auto-rotate
- Touch-sensitive controls
- Proximity sensor for auto turn-off
- Swype text input                SoundAlert typesVibration; MP3, WAV ringtones                Speakerphone Yes - 3.5 mm audio jack        MemoryPhonebookPractically unlimited entries and fields, PhotocallCall recordsPractically unlimitedInternal8 GB/16GB storage, 512 MB RAM, 2GB ROM        Card slotmicroSD, up to 32GB, buy memory                        DataGPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbpsEDGEClass 123GHSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 5.76 MbpsWLANWi-Fi 802.11 b/g/n; DLNABluetoothYes, v3.0 with A2DPInfrared portNoUSBYes, v2.0 microUSBCameraPrimary5 MP, 2592 x 1944 pixels, autofocusFeaturesGeo-tagging, touch focus, face and smile detectionVideoYes, 720p@30fpsSecondaryYes, VGAFeaturesOSAndroid OS, v2.1 (Eclair)CPUARM Cortex A8 1GHz processorMessagingSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM, RSSBrowserHTMLRadioFM radio with RDSGamesYesColorsBlack and Grey         GPSYes, with A-GPS supportJavaVia third party application - Social networking integration
- Digital compass
- MP4/DivX/WMV/H.264/H.263 player
- MP3/WAV/eAAC+/AC3/FLAC player
- TV-out
- Organizer
- Image/video editor
- Document editor (Word, Excel, PowerPoint, PDF)
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Google Talk, Picasa integration
- Flash Lite v3.1
- Voice memo/dial/commands
- T9        Battery Standard battery, Li-Ion 1500 mAhStand-byUp to 750 h (2G) / Up to 576 h (3G)Talk timeUp to 13 h 30 min (2G) / Up to 6 h 30 min (3G)        MiscSAR EU0.24 W/kg (head)

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (157116) ~ 14 Ekim 2010 16:53
firaristt
14-10-2010, 17:12   |  #27  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,194 mesaj

iPhone 4 daha pahallı ve aynı özellikler var yaklaşık olarak... ama isim yapmış işte... kamerasını beğenmedim... benim 2630 aynı çözünürlüklerde çekse ikiye üçe katllar bide SD takılsa xD bembeyaz sayfayı bile sarı gösteriyor ekran olarak Galaxy S in eline kimse su dökemez... 16.000.000:1 kontrast ve direk 16milyon renk... gerçek mi geğil mi şahit ister o kadar net gösteriyor... internete telefondan pek girmem ama flash yoksa internet pek bişeye benzediği söylenemez... android daha gelişiyor ve daha da hızlanıcak gelişmesi... 16GB lık model zaten bi ton para 32-64GB likleri de gelirse cüzdanda kocaman bi delik olur... 40GB lik veriyi telefonda taşıyıcak halimiz yok sonuçta :D müzik hastası dahi olsanız en fazla 10-15GB yer dolar daha fazlasını kullanmak için ayrı bi yetenek gerekir... yılan gibi kavramaya gerek yok, camın kenarında aklına esince çekiyor aklına esmeyince çekmiyor... iPhone4 te 3G görüşme yok... kim ne derse desin android gerçekten diğer bütün işletim sistemlerinden çok daha hızlı... ve sistemi çok az yoruyor... ayrıca kendi deneyimlerime dayanarak iPhone da aynı anda 2-3 işlem yaparken mesela oyun oynarken arkada facebook açıksa sayfa otomatik olarak yenilenmiyor ve işlemi donduruyor... galaxy S te öyle değil büün işlemler aynen devam ediyor... bu arada belki usb den veri aktarımı yapıcaksınız ama blueetoth 3.0 var Galaxy S te hız olarak oldukça başarılı usb yerine alternatif olarak kullanılabilir :))

bu arada işlemci olarak küçük bi hatırlatma yapayım... 2 tane 1GHz işlemci var ama birisinde daha fazla transistör var diğerinde daha az...  hangisini seçersin?? ve grafik işlemcileri aynı değil bunu da hatırlatayım... kim bilir belki uygun yazılım ile Galaxy S GTA III yada Vice City oynatabilir :)) office de kullanılabildiği için bi nevi netbook yerine de geçer ;))

CarlJohnson
14-10-2010, 17:13   |  #28  
CarlJohnson avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,081 mesaj

valla arkadaslar acıkcası bu upuzuuun karsılastırmalarınız genel okuyuculara pek fayda saglamıyor.
bu arada android market turkcell den alırsan kapalı baska yerden alıp uygulama indirirsen kapalı degil.ekran olarak samsung 4" amoled bu kısma dikket etmek lazım iphone un ekranı daha kücük..ekran kuculdukce cozunurluk konusunda avantaj olur..zaten cozunurluk rakamı olarak en yksek iphone 4 su an ama genel olarak fan lık durumuna gerek yok.isteyen ios begenir isteyen android..ben android i tercih ediyorum ve market acık nereden alacagını bilirsen...1500 mah li-po bataryada galaxy s ve bir kullanıcı için hayli hayli yeter.hafıza goreceli birsey bende 5800 xpressmusic war 8gb hafıza lı 4ünü bile doldurmadım yok 32 gb mış vs cokta fifi acıkcası..iphone iyidir ama bazı noktalara dikkat lütfen.

firaristt
14-10-2010, 17:20   |  #29  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
3,194 mesaj

dediğinde haklısın yazlar çok uzun :D ve çözünürlük artıp ekran boyutu küçüldükçe gözü daha fazla yorar... dediğin gibi başka yerden alırsanız markete giriliyor, hatta turkcellden alsanız bile bi kaç ayarlama ile girebiliyorsunuz :)) günde kaç saat telefon kullanıyoruz ki? 8saat mi, 10saat mi? o kadar kullanıcak olan gitsin 1200 alsın... günde 3 saat konuşma yapsanız bile pili 6-8gün gidiyor... kamerası cam gibi çeksin derseniz bi tane fotoğraf makinesi şakı hastası olan bi tane mp3 alsın işini telefondan yada yanındaki bi aletten halletmek isteyen netbook alsın bu kadar basit... artık telefonlar zırvanadan çıkmaya başladı... 1GHz işlemciyi eskiden pc de göremezken şimdi telefonda var... hatta daha da abarttılar o işlemciyi de oc yapıp 1.4GHz e çıkarttılar şimdide çift çekirlileri gelicek ondan sonra telefonum hemen eskidi eskir tabii...

Kapalı Hesap (153334)
14-10-2010, 17:43   |  #30  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: firaristt  
iPhone 4 daha pahallı ve aynı özellikler var yaklaşık olarak... ama isim yapmış işte... kamerasını beğenmedim... benim 2630 aynı çözünürlüklerde çekse ikiye üçe katllar bide SD takılsa xD bembeyaz sayfayı bile sarı gösteriyor ekran olarak Galaxy S in eline kimse su dökemez... 16.000.000:1 kontrast ve direk 16milyon renk... gerçek mi geğil mi şahit ister o kadar net gösteriyor... internete telefondan pek girmem ama flash yoksa internet pek bişeye benzediği söylenemez... android daha gelişiyor ve daha da hızlanıcak gelişmesi... 16GB lık model zaten bi ton para 32-64GB likleri de gelirse cüzdanda kocaman bi delik olur... 40GB lik veriyi telefonda taşıyıcak halimiz yok sonuçta :D müzik hastası dahi olsanız en fazla 10-15GB yer dolar daha fazlasını kullanmak için ayrı bi yetenek gerekir... yılan gibi kavramaya gerek yok, camın kenarında aklına esince çekiyor aklına esmeyince çekmiyor... iPhone4 te 3G görüşme yok... kim ne derse desin android gerçekten diğer bütün işletim sistemlerinden çok daha hızlı... ve sistemi çok az yoruyor... ayrıca kendi deneyimlerime dayanarak iPhone da aynı anda 2-3 işlem yaparken mesela oyun oynarken arkada facebook açıksa sayfa otomatik olarak yenilenmiyor ve işlemi donduruyor... galaxy S te öyle değil büün işlemler aynen devam ediyor... bu arada belki usb den veri aktarımı yapıcaksınız ama blueetoth 3.0 var Galaxy S te hız olarak oldukça başarılı usb yerine alternatif olarak kullanılabilir :))

bu arada işlemci olarak küçük bi hatırlatma yapayım... 2 tane 1GHz işlemci var ama birisinde daha fazla transistör var diğerinde daha az...  hangisini seçersin?? ve grafik işlemcileri aynı değil bunu da hatırlatayım... kim bilir belki uygun yazılım ile Galaxy S GTA III yada Vice City oynatabilir :)) office de kullanılabildiği için bi nevi netbook yerine de geçer ;))

Bence sen iphone 4 değil hitphone yada gphone kullanmışsın bende kullandım hiçte sarılık yok pis pis çekilmiş kameralardan izlersen sarı sarı görürsün.Ayrıca Galaxy S PowerVR (SGX540)  iphone 4 bu  PowerVR SGX545
Sence iki gpu arasında dağlarca bir farkmı var.
al sana iphone 4 görüntüsü.iyi bak sarılık varmı.

bu ipod tuch un görüntüsü bu görüntü bile senin 2630 dan 10kat daha iyidir iphone 4 dü sen düşün.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (157116) ~ 14 Ekim 2010 17:53
firaristt
14-10-2010, 17:53   |  #31  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
3,194 mesaj

tamam sakin... isteyen istediğini alsın... fanlık yapmaya gerek yok...dandik dediğin apple iPhone 4 ve yurtdşından gelmiş "0" ne sorunu olabilir ki? ve 1-2 tane inceleyipte öyle demiyorum.... fotoyu pc e atınca da mı sarı görünücek? hadi telefonun ekranında sorun var pc de de mi sorun var?? telefonda render yapıcak halimiz yok ya Galaxy S in grafik işlemcisi birazcık daha iyi ve normal uygulamalarda fark yaratmaz ama bi office kullanırken yada video izlerken kendini fark ettirir... iPhone da size ne verilirse onu kullaırsınız android te istediğinii yaparsınız...

bu arada dediğiniz garanti dışı kalma olayını araştırdım eğer kontratlı larak almışsanız o zaman garanti dışı kalıyor ama kendiniz vatandan hepsiburada gibi bi yerden kontratsız olarak alırsanız bi sorun yok :)) ve 2.2 Froyo bi kaç bug u ve eksiği de gidermiş oluyor 2.3 gelsin bekliyoruz :))

firaristt
14-10-2010, 17:57   |  #32  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
3,194 mesaj

bnm 2630 aynı çözünürlükte çekseydi demiştim dikkatli okursan anlarsın germeye gerek yok :)) aradaki fiyat farkına bi tane fotoğraf makinesi alınabilir :)) 12.1Mpixel mesela... kişiden kişiye grre değişir benim seçimim Galaxy S senin seçimin iPhone 4...

Kapalı Hesap (153334)
14-10-2010, 17:58   |  #33  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj

http://www.engadget.com/2010/09/07/ipod-touch-review-2010/

Allah askına şurdaki videoyu bi izle gözün körmü senin ipod tuch bu şekilde çekiyor iphone yi sen düşün gidipte yurt dışından çakma çin malı alıp bize iphone 4 diye yutturma gerçek orjinal iphone 4 al türkiyeden kullan ozaman öt.Ben kullandım diyorum.

firaristt
14-10-2010, 18:13   |  #34  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
3,194 mesaj

yaa sen beni anlamıyormusun orj. diyorummm... çakma olsa tamam normaldir ama orj. , ABD de Apple mağzasında da "çakma satıyorlarsa" tamam ben yalancıyım.... 3 tane birbirinin aynı APPLE iPhone 4 vardı ve hepsinde aynı kamera sorunu var... 1 tanesinde çıkar rastlantıdır 2 tanede çıkart hadi çıktı 3 ü de mi aynı çıkar??? internette de var aynı konudan şikayetçi olanlar... ortalığı germeye gerek yok fanlık yapmaya hiç gerek yok... tamam isteyen istediğini alsın... zorla  bunu alıcan diyen yok... zaten kameraya ne kadar önem veriyoruz o tartışılır... fotoğraf çekmek isteyen fotoğraf makinesi yada 8Mpixel+ çekim yapabilen bi telefon seçer.... dediğim gibi kişiden kişiye değişir...

hep merak etmişimdir neden nvidia-AMD AMD-intel Asus-Gigabyte karşılaştırmaları yapılır? ve birisi XXX nasıldır dediğinden hemen o firmaya ter düşen yada farklı bi şey önerir... tamam pc donanımında değişkenlik var ama telefonda işlemci vs. değişmiyor... iş yazılıma, programlara, kullanım kolaylığına bakıyor... 3G konuşma olmadıktan sonra neden o kdaar para vereyim ki telefona? aslında millet böyle düşünmüyor iPhone 3G ve 3GS te kamera yoktu ama 1500TL gibi uçuk bi fiyata çatır çatır satıyodu demekki havayı bi şekilde paketlesek satsak satılcak xD

Kapalı Hesap (153334)
14-10-2010, 18:22   |  #35  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Ben samsunga kötü demiyorum sadece iphone kamerası daha iyi.Ayrıca amerikadan telefon isteyenlere söyle küçük bir uyarıda bulucam refurbished duymayan yoktur size fabrikadan tamire gönderilmiş bozuk malları gönderiyorlarki daha çok para kazansınlar dikkat edin bu konuya tanıdıgınız olmadıgı sürece amerikadan bişey istemeyin.

firaristt
14-10-2010, 18:29   |  #36  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
3,194 mesaj

o konuda katılıyorum eğer güvenebiliceğiniz birisi kendisi getirmiyorsa içinde elektronik alet olduğunu bilen biri kutunun içnden alır sonra siz bi bakarsınız boş... o konuda bi bakıma şanslıyım anneannemler getircek bna :)) ya takıldığımız şeye bak kamera xD sanki çok fotoğraf çekiyoruz ve çok profesyoneliz haa :) bizim okuda bi tane tpip vardı herkesin ayağını çekiodu pskopat xD eğer öyle bi takıntınız yoksa 3.2 Mpixel yeterli olur :))

Kapalı Hesap (153334)
14-10-2010, 18:45   |  #37  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Nediyelim darısı benim başıma benim kimsem yok amerikada Türkiyeden alıcam iphone 4 alamazsam samsung s alıcam bu konuyuda burda kapatıcam.

firaristt
14-10-2010, 18:57   |  #38  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
3,194 mesaj

Bulgaristan'dan getircekler bna :D orda da bayağı bi ucuz :))

CarlJohnson
15-10-2010, 20:21   |  #39  
CarlJohnson avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,081 mesaj

walla iphone 4 çok para dostum..genel olarak olaya bir nokta koymaya calısayım..iphone 4 1600tl gibi bir fiyattan alıcı buluyor samsung galaxy s i 1200 tl hatta 1150tl ye güvenilir android marketi olan güncellemesi yapılmıs sekilde bulmak mumkun arada ortalama 500 tl fark var..apple store kocaman bir dünya.ama android markette gayet saglam..kamera olarak carl zeiss yok ikisindede bu yuzden pek birsey demem ama arkadasın dedigi gibi telefondan 1 senede 500tane resim ceken az vardır en azından resimle vs cok alakası olmayan günlük işler yapan bir bay için.hanımlar resim konusunda biraz daha fazla kullanıyor tabi..bildigim kadarıyla apple a ait bazı seyleride samsung uretiyor..ikisininde işlemci taş gibi zaten.iphone daha güzel gozukebilir belki cunku az daha cozunurluk+0.5" kadar kücük ekrana sahip samsung amcam daha büyük bariz sekilde..
son olarak sunu soylemek isterim aradaki fiyat farkı 500tl siz kameraya çok takılıyorsanız Nokia N8 veya Xperia X10diyorum.ben daha düz mantıkla birsey yaptım 1150tl gibi bir fiyata samsung galaxy s aldım bir tanıdıgım aracılıgı ile de şansa 450tl degeri olan kamerayı akraba indirimi vs 250tl ye aldım nikon 12 mp fıstık gibi kamera+telefon+2de orjinal xbox 360 oyunu aldım 1 adet iphone 4 parasına.parası bol olana iphone diyorum cok paraya cok faaliyet diyenlere samsung galaxy /xperia x10/htc desire diyorum.Xperiada da 8mp kamera var az buz bişi degil.

firaristt
15-10-2010, 20:56   |  #40  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
3,194 mesaj

tabii telefonu kuallnımla da alakalı :D kimisi var ayda 8-9bin mesaj atar hatta bazı arkadaşlarım ve kuzenim mesaj paketini bitiriyor ( trkcll ) düşünün artık gerisini... ona telefon fln dayanmaz... ama bnm gibi standart bi kullanıcı için ayda 1000msj ( max o kadar oluo ne yapalım :D ) atan için sorun değil ama mesaj atmayı ve telefonda konuşmayı çok kullanıcaksanız tavsiyem 1200 catır catır yazın hiç bişey olmuo zaten telefonun şarjı günde 3-4 saat konuşsanız bile 7-8 gün gidiyor :D telefonda kamera vs. pek bişey yok biliyorum ama bi ton mesaj atıp dokunmatiğin canını çıkartıcaksınız sonra dokunmatiği bozuk deyip kötüleyenler var bu lafım onlara kolaysa size o kadar dokunsunlar bakalım ne oluyor... 12Mpxel veya üstü kaliteli bi kamera+1200+xbox veya wii+3tane oyun+netbook+3G modem=iPhone 4 fiyatı xD ee birde iş almakla bitmiyor servis sağlayıcıları saolsun kazığın daniskasını geçiriyor :D az bi internete girseniz anında 5TL... konuşsanız vs. size ayda nerden baksanız 10TL ek yük bindirir... tamam çok değil telefona o kadar para verdikten sonra 10TL gözüne görünmez adamın o ayr konu :D anlatmaya çalıştığım eğer telefonu uzun süre kullanıcaksanız ve mesaj atmayı yada konuşmayı seviyorsanız eski tip pili uzun süre giden bi telefon tercih etmeniz daha iyi olur :)) iPhone u bayanlar daha çok tercih ediyor.. belki bi neden olarak Galaxy S ten daha küçük diye ama pek te küçük değil yani :D forumda konu dışı bölümüne tartışma olarak açmak lazım kadınların çantaları neden hep eşşek ölüsü gibi olur diye xD hep merak etmişimdir o çantayı nasıl o kadar ağır yapabiliyorlar? :D hadi öğretmenler kitap vs. koyar bi nebze anlaşılır da diğerleri? maşallah 10dk taşıyın kolunuz kopuyor...

CarlJohnson
15-10-2010, 22:52   |  #41  
CarlJohnson avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,081 mesaj

hocam walla dokunmatikler saglam artık ben 2009 mayısta 5800 aldım her ay en azından 3000-6000 civarı mesaj attım müzik dinledim karda kısta yagmurda camurda kullandım hala bana mısın demiyor kerata :)
bayanların cantasındada malzeme coktur kurcalanmaz detayları ;)
genel duyuru : samsung galaxy i turkcell den almayın nerden alırsanız ne alırsanız alın :D ama gozunuzu sevem galaxy i turkcell den almayın kontrat vs dye vallahi kazık yersiniz.

firaristt
15-10-2010, 23:40   |  #42  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
3,194 mesaj

geçen sordum 1634TL...  şansınıza iyi çımış telefon :D

Kapalı Hesap (153334)
16-10-2010, 10:15   |  #43  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Karar verdim ne appleye ne samsunga vercek kadar param var şuan Baya bir araştırdım Pek fazla oyun çalıştırmıyor ekranın çözürlügü düşük ama görüntüde bir sorun (yok oyunlar vs) birde fotograf ve video kalitesi düşükmüş  htc wildfire almaya karar verdim.

firaristt
16-10-2010, 11:37   |  #44  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
3,194 mesaj

şimdiden hayırlı olsun :))

Kapalı Hesap (153334)
16-10-2010, 12:32   |  #45  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Sağol en azından flash playeri varmış. :)
Ne iphone 4 de nede galaxy s bildigim kadarıyla flash player yok.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (157116) ~ 16 Ekim 2010 12:33
firaristt
16-10-2010, 12:34   |  #46  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
3,194 mesaj

Samsung Galaxy S te var ama Apple Flash a karşı olduğu için onda yok :))

CarlJohnson
16-10-2010, 17:30   |  #47  
CarlJohnson avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,081 mesaj

hangsinn cozunurluk dusuk yaw?
samsung da flash destegi var bu arada..

Kapalı Hesap (153334)
16-10-2010, 18:26   |  #48  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj

motorola L7 0.6 mp gece çekimi

gündüz çekimi

wildfire

iphone 4 5 mp

nokia n8 12 mp

samsung pixon 12 mp

buda canon 350d

arasındaki farklar

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (157116) ~ 18 Ekim 2010 08:56
firaristt
16-10-2010, 18:28   |  #49  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
3,194 mesaj

illa kamera istiyorsan fotoğraf makinesi al :)) hatırlatayım: telefon alıcaksın, fotoğraf makinesi değil... cam gibi çekicek değil ya :D beğenmesemde x6 nın kamerası iyi çekiyor :))

Samsung Pixon 12MPixel fotoğraf çekicek olan böyle bişey alsın :))

Son Düzenleme: firaristt ~ 16 Ekim 2010 18:32
CarlJohnson
16-10-2010, 18:52   |  #50  
CarlJohnson avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,081 mesaj

wildfire ın kamera rengi rezalet duruyor yaw..samsung valla saglam cekmiş..beyler bir konu daha açıcam şimdi onada bir bakıp yorum yapabilirseniz iyi olr