Sony BDVE370 Ev Sinema Sistemi

dasti
25-01-2012, 10:05   |  #1  
dasti avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,963 mesaj

Kolay iPod çalma özelliğine sahip 3D ready Blu-ray Disc™/DVD ev sineması

850W, yazılım günc. ile Full HD 3D, DVD Görüntü Yükseltme, USB, BRAVIA Internet Video, uydu hoparlör

3D filmlerle çarpıcı ve gerçekçi bir izleme deneyimi

Doğrudan İnternet üzerinden müzik dinleyin ve video izleyin

Farklı kişisel içeriklere erişim için USB

Blu-ray Disc™ ile daha fazlası
S-AIR kablosuz arka hoparlörlerden tek tuşla profesyonel ses ayarına kadar, BDV Ev Sineması serisi ev eğlencesinden hiç olmadığı kadar fazla verim almanızı sağlıyor

Daha fazla çevrimiçi içeriğin keyfini sürün
Blu-ray Disc™ ile High Definition deneyiminde son noktayı yaşayın. Dahili BD-Live (Profil 2.0), Blu-ray Disc™ Oynatıcınızdan fragman, röportaj ve diğer ekstralar gibi filmle ilgili çevrimiçi içeriğe etkileyici bir dijital çok kanallı ses kalitesiyle erişebilmenizi sağlar.

Daha az kablo, daha az dağınıklık, daha esnek yerleşim
İsteğe bağlı ekstra bir seçenek olan kablosuz kullanıma hazır arka hoparlörler, kablo sıkıntısından kurtulmak istiyorsanız sizin için idealdir. S-AIR teknolojisi, ana üniteden kablosuz arka hoparlörlere yüksek kaliteli ses iletimi yaparak basit bir surround ses çözümü sunar ve oturma odanızdaki kablo karmaşasını ortadan kaldırır.

Basit, tümleşik kontrol
BRAVIA Sync, arkanıza yaslanıp Blu-ray Disc™ oynatıcınızı yalnızca uzaktan kumanda ile kontrol etmenize olanak sağlar. Benzersiz teknolojimiz sayesinde oynatıcınızı bir Sony TV'ye veya Ev Sineması sistemine bağlamak artık çocuk oyuncağı; siz sadece arkanıza yaslanın ve BRAVIA uzaktan kumandanızdaki oynat tuşuna basarak istediğiniz filmi izleyin.

Tıpkı yönetmenin kurguladığı gibi büyüleyici bir surround ses
Dolby® True HD ve DTS® Master Audio formatları, odanızda yankılanmaya hazır tüm orijinal sesi yakalayarak kayıpsız bir aktarım sağlayan Blu-ray Disc™ teknolojisi tarafından desteklenmektedir. En basit ifadeyle, Blu-ray Disc™'lerdeki HD ses benzersiz bir dinleme deneyimi sağlar.

Hem görüntü hem de ses kalitesiyle kusursuz filmler
7.1 kanallı sanal surround ses teknolojisi, ek hoparlörlere gerek kalmadan HD ses deneyimini tüm doğallığıyla yaşatır. Ayrıca, Sony Pictures ile birlikte geliştirilen Dijital Sinema Sesi, gerçek bir sinema salonunda yaşayabileceğiniz ses deneyimini yeniden oluşturarak kendinizi tıpkı sinemadaymışsınız gibi hissetmenizi sağlar.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
Fiyatı 1000 lira civarı

GÜÇ
Toplam Ses Gücü (RMS) 850 Watt 

SES VE GÖRÜNTÜ
Kanal Sayısı 5+1 Dolby Dijital 
Çıkış Gücü (RMS)Ön Sol- Ön Sağ- Ön Orta 3 x 108W () 
Arka Sol- Arka Sağ 
2 x 120W () 
(Subwoofer) 140 W 

STANDARTLAR
Stereo var 
Dolby Prologic II var 
DTS var 
Dolby Dijital var 
DTS-HD MA var 
S-HD HR var 
Dolby® True HD var 
y® Digital Plus var 
DTS-ES Discrete6.1 var 
DTS-ES Matrix6.1 var 

DOSYA FORMATLARI MP3
MP3 Bit Hızı 32-256 kbps ve VBR 
Disk Çalma Formatları Hızlı İleri/Geri- CD Metin Ekranı- Önceki/Sonraki Albüm Arama- Önceki/Sonraki Parça Arama- Birini/Albümü/Tümünü Tekrarlama- Rastgele Çalma- Resim Tekrar Oynatma

Kapalı Hesap (154666)
25-01-2012, 11:38   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

Bi de şunlara bak
[/URL]

[URL=http://img210.imageshack.us/i/txsr608bmddfrrgb.jpg/]

dasti
02-02-2012, 09:28   |  #3  
dasti avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,963 mesaj
Napiyim abi konuyu falan siliyim mi :p :) Bu nasıl bir alettir yaa :)

Kapalı Hesap (154666)
02-02-2012, 10:05   |  #4  
Kapalı Hesap
4,901 mesaj
Alıntı: dasti  
Napiyim abi konuyu falan siliyim mi :p :) Bu nasıl bir alettir yaa :)
Yoh yaaf niye konuyu siliyorsun.
Okuyan arkadaşlar bilgilensin diye koydum.
Şimdi arkadaşlar diicektir ki bunlara güç mü yeter.
Halbuki benim resimlerdeki SONY marka amplifikatörün fiyatı 1000$ lar civarında. Alttaki  ONKYO amplifikatör ise Yaklaşık 5.000 EURO civarı.
Bu durumda kullanıcılara farklı seçenek sunmuş oluyoruz herkesler bütçesine uygun en iyi ürünü almak ister.
Bedeva etin yahnisi yavan olur mantığı ile belki benim resimdeki SONY yi almak isteyen çok olur düşüncesindeyim. Çünki uygun fiyatlı ve kaliteli bir ses sistemidir.

efeoglu
02-02-2012, 13:26   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
3,430 mesaj

Sony'ye güvenirim ses kalitesi konusunda multimedyada gerçekten iyi bir marka tabi.. Fiyatları da ortalama diyebilirim kesinlikle.. ONKYO ise çok pahalı bir kaç böyle marka daha var gereksiz pahalı bulduğum.. Rabetin Sony'e olacağını düşünüyorum bende....

endlessnight
02-02-2012, 16:12   |  #6  
endlessnight avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
2,457 mesaj

Sony yine neyse de Onkyo'nun sistemleri çok pahalı bence.

Kapalı Hesap (154666)
02-02-2012, 20:12   |  #7  
Kapalı Hesap
4,901 mesaj

Bu gün elimde 5.000 Euro param olsa hiç düşünmeden onkyo ya yatırırdım.
Zaten elimde SONY var bi tene.
Hoş Sony yi de görüp dinleyenler guduruyo ya, onkyo da THX sertifikası var ve sesi gerçekten fena deel yani.

dasti
03-02-2012, 09:08   |  #8  
dasti avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,963 mesaj
Alıntı: Mr_YAMYAM  
Bu gün elimde 5.000 Euro param olsa hiç düşünmeden onkyo ya yatırırdım.
Zaten elimde SONY var bi tene.
Hoş Sony yi de görüp dinleyenler guduruyo ya, onkyo da THX sertifikası var ve sesi gerçekten fena deel yani.
Müdür bunlar birbirinin kopyası gibi ? Tasarımı kim kimden araklamış acaba ? 
Aralarında ne gibi farklılıklar var ? Fiyat farkı bu kadar çoksa çok fark vardır. ONKYO nun sadece şu cihazımı 5000 Euro iyimiş yaws :D

Kapalı Hesap (154666)
03-02-2012, 10:47   |  #9  
Kapalı Hesap
4,901 mesaj
Alıntı: dasti  
Müdür bunlar birbirinin kopyası gibi ? Tasarımı kim kimden araklamış acaba ? 
Aralarında ne gibi farklılıklar var ? Fiyat farkı bu kadar çoksa çok fark vardır. ONKYO nun sadece şu cihazımı 5000 Euro iyimiş yaws :
Bende bu SONY nin eski jenerasyon üretimlerinden bir anfisi var. Resimdeki sony nin eski tip beyaz olanından. O yıllardaki ONKYO ile benim SONY yi kıyaslamıştım. Benim sony onkyo nun yanında bi hiç ti. Ama onkyo yu alamamıştım.
Frekans karakteristiği, noise ve power bandwitdh gibi ölçümlerini kıyaslamıştım.
Ayrıca amplifikatör içerisinde kullanılan decoderlerin de bir kalitesi var. Bunları ben ölçemiyorum. Zaten kulak rahatlıkla anlıyor farkını.