SONY DAV DZ260 EV SİNEMA PAKETİ

muro
06-08-2008, 09:41   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
43 mesaj

arkadaşlar hepsiburada.com siteside bu ürün için indirim var ve son 4 ürün. ürünü epeydir inceliyorum. yaptığım araştırmalar fena olmadığını gösterdi. almak istememdeki en büyük neden ise sony bravia lcd televizyon alacak olmam. bu ürün için nedersiniz. ayrıca bu ürünlerin tv neyse ses sistemi o olacak diye bir kuralı varmı. yoksa bu performansı nasıl etkiler. ayrıca bu ürüne yakın bir ürünün kablosuz bağlantı özelliği var. (oda sadece arka hoporler) kaplsuz bağlantının fiyatı bunun neredeyse 2 katı. bu ürünlerde kablosuzluk performası etkilermi. görüşlerinizi bekliyorum

link:

özellikler:

Orta hoparlör, 4 uydu ünite ve yeri sarsan 140 W subwoofer ile 850 W gücünde ses çıkışı sağlar
Dolby® Digital Prologic II / DTS® Kod Çözümü ile kendinizi aksiyonun ortasında hissedin
Şık tasarım, BRAVIA TV ve Sony disk oynatıcılarla mükemmel bir uyum sağlar
32-bit S-Master dijital amplifikatör, orijinal kaynağı oynatırken sesi tam kaydedildiği şekilde net CD kalitesinde ses verir
Dahili çözünürlük yükseltici, HDMI™ kablosu yoluyla high-def TV''nize aktarabileceğiniz süper görüntü kalitesi için 1080p sinyali üretir
BRAVIA TV''nizi ve diğer uyumlu ürünleri yalnız 1 uzaktan kumanda ile kullanabilmenizi sağlayan BRAVIA Sync
DCAC - esnek hoparlör yerleşimi ve en iyi ses kalitesi için tek tuşla otomatik ses ayarı
Sony DIGITAL MEDIA PORT - WALKMAN® veya diğer mp3 çalarlar, cep telefonları, Bluetooth® ve Wi-Fi® aygıtlarına bağlanın ve bu aygıtlardaki kayıtlı dijital müzikleri serbest bırakın (ek aksesuar gerekir)
USB''de doğrudan çalın ve kaydedin
Optik veya kovaksiyel dijital girişler aracılığıyla bağlayın
Diyalog Geliştirici, ani ses efektlerinin sesini sınırlandırarak konuşma netliğini korur - gece geç saatlerde TV izlemek için idealdir
Taşınabilir Ses Geliştirici işlevi mp3''ler gibi sıkıştırılmış müziğin kalitesini artırır
RDS ve önceden ayarlanmış 30 istasyon ile FM / AM radyo
Film / müzik modu ses ayarlarınızı otomatik olarak en iyi duruma getirir
Birden çok biçim ve codec desteği - DVD / CD / Video CD / SACD / mp3 / DIVX® / JPEG oynatma yeteneği
Video Signal ÇIKIŞI (HDMI™) DVD için Yükseltme 720p / 1080i: VAR (1080p)
DIGITAL MEDIA PORT: VAR
CD-R / CD-RW Çalma: VAR / VAR
D / A Dönüştürücü (Video): 108 MHz / 12 bit
DIVX: VAR
DVD / CD / SACD TEXT: VAR / VAR / VAR
DVD / DVD Audio / SACD / CD / Video CD: VAR / - / VAR / VAR / VAR
DVD-R / +R / +R DL / +RW / -RW / -RW (VR) Oynatma: VAR / VAR / VAR / VAR / VAR / VAR
DVD-RW (CPRM) Oynatma: VAR
JPEG Çalma: VAR
mp3 Çalma: VAR
mp3/ID3Tag Sür.1.1 / ID3Tag Sür.2.0: VAR / VAR / VAR
USB: VAR
Gece Modu: VAR

Fatih_ARMAĞAN
06-08-2008, 10:14   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

Bu modeli bende bi kaç defa inceledim.. ses çıkış gücü gerçekten güzel.

divx olması çok iyi herhangi bir divx i altyazısıyle birlikte cd ye at çalıştırıyor..

hdmi çıkışta var.. fiyatına göre oldukça iyi bir cihaz olduğunu düşünüyorum..

fakat ben şöyle bir ikileme düştüm almadım şu zamanda zaten güzel bir dvd+5.1 var bende 100 watt..
almışken şöyle 1-2 seneye kadar blueray sisteminin biras daha gelişmesini bekleyip blueray bir cihaz almak istiyorum. tabi burda kendi fikrimi paylaşmak istedim.

muro
07-08-2008, 22:31   |  #3  
OP Yeni Üye
43 mesaj

ilgin için çok teşekkür ederim

muro
08-08-2008, 12:27   |  #4  
OP Yeni Üye
43 mesaj

hocam peki sony in kablosuz modeleri dz 860 ve dz 660 modelleri var. bunları dz 260 la karşılaştırırsan (apartman ortamında kullanacağını düşünürsen)aradaki farka değermi mesela 660 modeli için yaklşaık 850 ytl ye fiyat buldum. bu modele bu fiyat değermi yoksa gerçekten lükse mi kaçar. televizyonu da 40e 4000 modeli alacağımızı düşünürsek. bunun hakkındaki görüşün ne olur

Fatih_ARMAĞAN
08-08-2008, 12:38   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

samimiyetimle söylüyorum apartman gibi bir ortamda kullanıcaksanızz.. kesinlikle
100-150 watt üstü fazlasıyla gereksiz..

Kablosuz olayına bişey diyemem deneme şansım olmadı pek.
ama kablolu bence en sağlamıdır.. helede optik çıkışı var ise optik bağlantı kullanırsan tadına doyum olmaz..

Kendimden örnek vereyim.. Bende 120 Watt var volume ayarı max 40
Ama hiç bir zaman film izlerken 30 üstüne çıkmayı tercih etmedimki
Subwoofer ın da -10 ile +10 ayarı olması rağmen bu ayarı 0 da tutuyorum +5 vs. çok nadir yapıyorum   çünkü filmerde ses efeklerinde bas wurduğunda inanın bir çok kez son kat 7.katta oturumama rağmen  4. ve 3. kattaki komşular bana isyana geldiler.. çok gürültü geliyor diye..

muro
08-08-2008, 12:44   |  #6  
OP Yeni Üye
43 mesaj

ozaman bana bu dz 260 eğer kablolu alacaksam hayli hayli yeter ozaman galiba. özellikleri içinde 260 ın iyi demiştiniz. boşuna diğerlerine bakmaya gerek yok dimi. ne dersiniz