Sony DCR-SR37 Video Kamera ve Montaj Hakkında???

derhasan
06-08-2009, 21:58   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

Bu el kamerası mpeg2 formatında çekiyor filmleri.Fakat piyasada olan tüm montaj-klip düzenleyici video düzenleme programları benim çekim yaptığım filmleri kabul etmiyor.Sürekli hata veriyor filmi programa sürüklediğimde...

MPEG-2 formatında çektiğim filmleri görüntü kalitesi bozulmayacak şekilde montajlayacak bir yazılım biliyorsanız lütfen paylaşınız.1 aydır deli divane oldum.

PcMaKeR
06-08-2009, 22:18   |  #2  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Mpeg 2 DVD kalitesidir normalde.

Sana en güzel ve rahat programı öneririm: Sony Vegas. Yada Adobe Premier ama Sony Vegas ı tercih et derim. Tek yapman gereken K-Lite Mega Kodek paketi ile birlikte yukarıdaki bahsettiğim iki programdan birini kullanmak. Sony vegas Adobe Premier Prodan daha az ram tüketir bunu unutma artı rahattır.

derhasan
06-08-2009, 22:19   |  #3  
OP Taze Üye
18 mesaj

Peki,teşekkürler.Şimdi Sony Vegas'a gözatıcam,ram tavsiyenden ötürü...

PcMaKeR
06-08-2009, 22:30   |  #4  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

Ama şöyle birşey var. Video dönüştürme anında bütün programlar aşırı ram kullanabilir. Ama en uygunu sony vegastı kendim çok kullandığım için biliyorum.

derhasan
06-08-2009, 22:38   |  #5  
OP Taze Üye
18 mesaj

Bunun trial versiyonunu kullanmak zorundayım.Ücretsiz bir yazılımı yok mu bu tür yazılımlarda?Eğerki bu tip ücretsiz bir yazılım yoksa bu ve buna benzer programların trial'lerini kullanaraktan en uygununu satın alıcağım.Ama ilk tercihim ücretsiz yazılım tabii ki. Var mı bu konuda bir bilgin?

PcMaKeR
06-08-2009, 23:01   |  #6  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

ücretsiz yazılımla işim olmadı trial herşeye yeter.

birwebci
28-10-2009, 20:07   |  #7  
Taze Üye
17 mesaj
Alıntı: derhasan  
 Bu el kamerası mpeg2 formatında çekiyor filmleri.Fakat piyasada olan tüm montaj-klip düzenleyici video düzenleme programları benim çekim yaptığım filmleri kabul etmiyor.Sürekli hata veriyor filmi programa sürüklediğimde...

MPEG-2 formatında çektiğim filmleri görüntü kalitesi bozulmayacak şekilde montajlayacak bir yazılım biliyorsanız lütfen paylaşınız.1 aydır deli divane oldum.
Bende bu kamerayı yeni aldım. Çekim denemeleri yaptım ancak mpeg formatında çekim yaptığını gördüm. Acaba formatı değiştirebiliyor muyum diye baktım bulamadım.

Açıkçası beklediğiden daha az kaliteli bir çekim yaptım. Benim bilmediğim bir ayarı mı var ?

En mükemmel görüntüyü nasıl elde ederim , yardımcı olur musunuz ?

Teşekkürler
 PR: wait... I: wait... L: wait... LD: wait... I: wait...wait... Rank: wait... Traffic: wait... Price: wait... C: wait...