Sony'den uzun zamandır beklenen haber!

CHIP Online
06-04-2011, 18:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Herkes yapar da Sony durur mu? İşte Japon devinin emrimize sunacağı son oyuncağı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/sony ... en-haber_26201.html

Resimlerle: İşte dünyanın en iyi Android tabletleri!

Teknoloji devleri ardı ardına tablet bilgisayarlarını piyasaya sürdüler. Geçen zaman içerisinde sadece birkaç cihaz ile yetinen pazar, şu anda birçok adı sanı duyulmamış tablet cihazla birlikte ne yapacağını şaşırmış durumda.

Bütün bu kargaşanın ardında sessizce duran teknoloji devi Sony ise, sonunda suskunluğunu bozdu. Uzun zamandır birçok spekülasyona mahal veren Sony Android tablet, sonunda firmanın CEO'su Howard Stringer tarafından doğrulandı. Stringer yaptığı açıklamada cihaz hakkında çok fazla bilgi vermese de en azından bazı kritik noktalara değindi.

Sony Android tablet adından da anlaşılacağı gibi Google destekli bir cihaz, yani Google Honeycomb işletim sistemiyle çalışacak. 9.4 inç'lik bir ekran genişliğine sahip olacak tablet, aynı zamanda PlayStation One oyunlarını da destekleyecek. Heyecanla beklediğimiz tablet ise, en geç bu yılın sonunda raflardaki yerini alacak.

Sony ayrıca bütün Android 2.3 ve ileri sürümlerle uyumlu çalışacak bir PlayStation yazılımı üzerinde çalışıyor. Firma, PlayStation Suite isimli program sayesinde birçok insana oyun deneyimini en üst düzeyde yaşatmayı hedefliyor.


Tüm konu: Sony'den uzun zamandır beklenen haber!

İzleyin: İşte Honeycomb!

Resimlerle: İşte dünyanın en iyi Android tabletleri!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: iPad 2 ne kadar kaliteli? Eksikleri neler?