Sony Vaio Birden Kapandı ve Açılmıyor

vpcf22
09-08-2012, 13:50   |  #1  
vpcf22 avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
42 mesaj

Merhaba bugün laptobu açtım makine normal bir şekilde açıldı  herşey normal seyirinde ilerliyor.Oyuna girip baktım ne var ne yok arkamı döndüm kafamı çevirmemle (yaklaşık 30 sn) bir baktım laptop kapnmış fişe baktım fiş takılı adptör de ısık var jaka baktım e oda tamam sonra Power düğmesine bastım bir tepki bile basıyourm 1 tek bile ısık yanmıyor ne fan sesi ne ısık öle karşımda duruyor.Anlamakta zorluk çekitğim nokta çalışan makine birden aniden hiçbirşeyi yokken KÜT desin gitsin.Neyse sorun adaptörden varsaydım Sarjlı pili taktım (%60-70 civarı)ne sarj oluyor işareti ne bir tepki sonra adptörü çıkarttım pildeyken çalıştırmayı açmayı denedim sonuç gene aynı bir tepki bile ne ışık nede fan.AğlıyorAcaba neden böyle oldu sapa sağlam çalışırken küt desin gtisn yarıdmlarınızı bekliyorum...

umcho8909
10-08-2012, 06:41   |  #2  
Taze Üye
10 mesaj

Güç kaynağı yanmış olabilir fazla yüklenmekten pek bir bilgim yok ama bu olabilir eski hp pc mizede aynısı oldu

metalkafa3
11-08-2012, 14:13   |  #3  
Üye
87 mesaj

sony den bunu beklemezdim açıkçası... bende kullanıyorum arada agırlaşıyo ama hiç kapanma olmadı :S bi teknik servise göster yada garantisi varsa gönder derim ben...

vpcf22
13-08-2012, 10:09   |  #4  
vpcf22 avatarı
OP Yeni Üye
42 mesaj
Alıntı: metalkafa3  
sony den bunu beklemezdim açıkçası... bende kullanıyorum arada agırlaşıyo ama hiç kapanma olmadı :S bi teknik servise göster yada garantisi varsa gönder derim ben...

Kardeşim sen nediyorsun ya bu benim sony ile yaşadığım ilk sorun değil ki cihaz 1 sene içinde 8 sefer (Bu kapanma olayı ile birlikte 8 sefer oluyor) istanbul-bursa yolculuğu yapıyor insaf yazık günah hem sony e hem tüketiciye bundna öncede Mavi Ekran sorunum vardı çok şükür O çözüldü ama öyle ama böyle.Hadi hayırlısı bakalım bu ne çıkacak allahtan aletin garantisi dolmadan oldu bu olay (Bi bakarsınız hiç açılmaz bnde kurulurum :))))))))))))

tipoti2
30-10-2013, 18:08   |  #5  
Üye
Teşekkür Sayısı: 3
51 mesaj

biraz eski konu fakat 

sorunun nedeni küçük bir transistörden kaynaklı 130 tl ücreti var diğer kullanıcıların başına gelirse diye yazıyorum

işi bilmeyen tamircilere cihazını vermeyin

SONY  PCG41212W örnek model

https://www.youtube.com/watch?v=8x_T6tkZ20Y

afacankral
05-11-2014, 16:25   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

Bende bişe sorcam daha yeniyim kb benim sony vaio da açıyorum vaio yazısı geliyo bi kaç saniyeliyine sonra ekran tamamen gidiyo ve ilginç olan farenin okunu gösteriyo ama ekran kapkaranlık yardım edermisiniz