Sony vaio insanı çıldırtıyor - Windows 78 ????

Cypriot
29-08-2013, 20:14   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

Merhaba,
Ben bir konuda bilgi almak istiyorum.Daha önce bu forumda xDeXteRx rumuzlu arkadaş sağolsun yardımcı oldu ve yeni aldığım bilgisayarıma windows8'i yükledim.Ancak gel gelelim sony vaio svs13a1s9es modelini kullanmama rağmen sony.com sitesinin forumlarında hiçbir yardımcı bilgi bulamazken bu sitede kullandığım model ile ilgili hiçbir sürücüye ulaşamadım.Bende sony'nin türkiye sitesine girerek modelimi seçip sürücülerine ulaştım ve hepsini sorunsuz yükledim.Ancak bilgisayarımda pil durumu ile ilgili olan stamina-speed tuşunu kullanamıyorum aktif edemiyorum.Yine fn tuşu ile sadece sesi açıp kapatıp kısma özellikleri dışında hiçbir fn tuşunu kullanmıyorum.Bu konuda çok araştırma yaptım ancak sonuç olumsuz.Bu konuda bana yardımcı olurmusunuz.Sadece anlamadığım birşey de koskoca sony firması bu konuda niye yardımcı olacak bir patch veya öyle bir ürün çıkarmıyor ve bizi böyle sıkıntıya sokuyorlar.

Diğer bir sorumda https://www.chip.com.tr/forum/win ... sorunu_t270610.html adresinde de görüleceği gibi benim windows 8 yükleme sorunu yaşamıştım.Daha sonra formunuzda bir arkadaş bu konuda yapmam gerekeni söyledi ve windows 8'i bilgisayarıma kurdum.Ancak bu sorunlardan dolayı windows 7'ye dönmek istiyorum.Bunu da ASSIST ile yapabilmem için sanırım bu partionlarda forumda yazıldığı birşey yapmam gerek.Ama bunu nasıl yapacağımı bilemiyorum.Recovery kısmı halen duruyor ve hiçbir şekilde ona bir müdahale yapmadım.Sadece yanlışlıkla OEM Reserved isimli çok ufak bir partion ve system'i silmiştim.Ama windows 8'i yüklerken o kişinin söylediklerini yapınca system partion geri geldi ve windows 8 yüklendi.Ben şimdi windows 7 için duran 16gb civarındaki recovery'i de nasıl aktif edebilirim? Veya en azından bu sony için sorunlarımı nasıl çözebilirim.Çok teşekkürler...

Cypriot
30-08-2013, 22:31   |  #2  
OP Taze Üye
13 mesaj

93 kişi bakmış ama sanırım kimse çözemedi ki hiç yanıt yokAğlıyor

Cypriot
03-09-2013, 19:30   |  #3  
OP Taze Üye
13 mesaj

Arkadaşlar bu kadar kişi bakmış bir yardım edin ya kaldık şurda öylesine ne yapacağım elim kolum bağlı bir uzman bilgili arkadaş bir yardım etsin lütfen!!!

Cypriot
08-09-2013, 17:08   |  #4  
OP Taze Üye
13 mesaj

Arkadaşlar sanırım herkes bakıyor kimsenin bu konuda bilgisi yok anladığım?? Chip yazarlarından bu konuda bilgisi olan var mı?? Çok zor durumdayım lütfen bir kişi yardım etsin.
Teşekkürler...

padisah
08-09-2013, 17:12   |  #5  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

Sony müşteri hizmetlerini aramayı denedinmi?

Cypriot
08-09-2013, 17:17   |  #6  
OP Taze Üye
13 mesaj

Hayır o konuda birşey düşünmedim.Çünkü sanırım bu konuda kendilerinin de yeterli bilgisi yok ki koskoca sony.com sitesindeki form'a yazdımda bu konuda aldığım ülkedeki sony ile görüşmemi söylediler.Bu da bir yönlendirme yanında başından atma bence.Sadece anlamadığım birşey sony firması windows 8 için neden bir yazılım üretmiyor bu konu için.Çünkü vereceğim adreslere bakarsanız bu konular çok sık sorulan sorular.Eminim türkiyede bu konuda benim gibi çok sıkıntı olan kişiler var.
Bu forumlara bakmak isteyenler için:
http://community.sony.com/t5/Win ... d-switch/td-p/37513
http://community.sony.com/t5/Win ... h-is-not/td-p/62331

Bunun gibi çok sayıda windows 8'den kaynaklanan sorunu olan çok kişi var ve halen sony destek olamıyor.5-6 milyara laptop satıyorlar ama iş destek'e gelince yanıt yok.Benim bu konuda bu tarz sorunu olan arkadaş belki bu forumda vardır gibisinden veya varsaydı nasıl çözmüşse bana da bir yol göstersin.Çünkü bazı forumlarda sıra ile driver yükleme diye ilginç bir yöntem var ama o bile denedimde çalışmadı:(((

padisah
08-09-2013, 17:37   |  #7  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

Forum kullanıcıların yardımlaşması ve şikayet bildirmesi için çözümü sony'den alman lazın müşteri hizmetleri ile görüşürsen gerkli bilgilendirmeyi yaparlar sen de buraya yazarsın senin gibi bu sorunu yaşayanlar arama motorlarından bu konuya ulaşır okur ve sorunu çözer.Göz kırpma