sony vaio

h.ozgur
01-11-2008, 20:11   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
338 mesaj

arkadaşlar elimde sony vaio vgn fw11s model bir laptop var kendi recoverysine format atıp harici vista kurdum tüm güncellemeleri yapmama rağmen 2 sorundan kurtulamadım birincisi ve beni deli eden sorun pil sorunu: anladığım kadarıyla pili tanımadığını reinsert gibi birşeyler yazıyor ve ok dersem hibernate moduna geçeceğini söylüyor aslına bakarsanız başka çarem kalmıyor çünkü bu yazı bir türlü ekrandan kalkmıyor pilsiz kullandığımda tabiki bu sorun oluşmuyor. pil orjinal kendi pilidir
2.sorunsa fn tuşları bir türlü çalışmıyor dediğim gibi driverları kurdum
lütfen yardım çıldırdım çünkü

Kapuska
11-11-2008, 18:33   |  #2  
Taze Üye
9 mesaj

Bende İstanbul Bilişim'den FW170J/H aldım aynı sorun bende de oldu. Xp kurdum fn tuşları çalışmadı. Servis götürdüm hallettiler. Fn düğmeleri için driverlerini kurman gerekiyor sanırım.

minimalcode
11-11-2008, 23:11   |  #3  
Taze Üye
7 mesaj

sony notebookumda vista kurunca bende ayni sorunlari yasadim. Function tusu sorununu cozemedim pil icin ise sony nin power control yazilimini kaldirip windowsun kendi yazilimini kurdum. Ayrica fingerprint readerda da sorun yasiyorum.

ardatolan
17-11-2008, 16:35   |  #4  
Taze Üye
18 mesaj

Yeni sistem yuklemek icin format atarken markanin kendi programalarini da sileriz o yuzden servise gitmek en iyi cozum