Sony Z1 yüzeysel sorun teknik servis yardımı?

PREDATTUSS
13-12-2013, 20:09   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Herkese hayırlı akşamlar ilk önce az önce teknosa'dan aldığım ürünü servise gönderdim telefonu ayakkabımı bağlaken cebimden merdiven boşluğuna düşmesi sonucu ile gözlerimin içine baka baka düşmesi çok zoruma gitti hasarı en çok çatı dediğimiz yada dikdörtgen şeklindeki yan taraf ezilme ve çizilmeler oldu ama maşallah ne cam nede arka tarafa bişe olmadı o kadar yüksekten düşmesine rağmen sadece hasarı yan taraflar aldı size sormak istediğim soru  onarıma gönderdiğim tele servis resimde de gösterdiğim yerleri hasarlı olan yerleri değiştirebilir mi yoksa oralar birbirine mi bağlı yani komple bir dış değişim mi olur bunlardan hangisi sizce düşünceleriniz benim için önemli ve son olarakta sadece dediğim yer değişirse yada komple bir değişim olursa ne kadar fiyat çeker teleservis

not:yuvarlak kırmızı ile gösterdiğim yerler hasar sayısı değildir sadece çatı dediğim yeri göstermek için öyle dedim

tlt007
17-12-2013, 00:02   |  #2  
tlt007 avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 10
64 mesaj

Bu telefonun kasa yapısında, tek parça halindeki çerçeve ve ana gövde üzerine ön ve arka cam yapıştırılmış, bir parça değişimi olabileceğini düşünmüyorum.

tlt007 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
PREDATTUSS
21-12-2013, 20:26   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj
Alıntı: tlt007  
Bu telefonun kasa yapısında, tek parça halindeki çerçeve ve ana gövde üzerine ön ve arka cam yapıştırılmış, bir parça değişimi olabileceğini düşünmüyorum.

araştırmalarım sonucunda parçalarına ulaşabildim en sonunda bu işlerden anlayan birkaç arkadaşlada bu konuyu konuştum parça ayrımı illaki vardır diyorlar sonucta oraya kalıp şeklinde katmadılar bunu çıkarılış tarzı iphone çok benziyormuş ön camdan basınç yardımı ile mekanızmayı dağıtılabiliyor kısacası parça parça satılıyorda servisin çekeceği fiyatı çok merak ediyorum doğrusu cevabın içinde teşekkürler arkadaşım

http://www.ebay.com/itm/for-Sony ... hash=item2c78c58eed