Soru? WİFİ -70 db Hack

mustafa2116
16-05-2014, 00:20   |  #1  
mustafa2116 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

Wifi -70 değerini  ve +16 değerini hackleyebiliyorum.
Ancak  standarttan fazla  yaptığımda radyoaktiviteye maruz klamak istemiyorum.
Bu konuda bana bir bilgi paylaşabilirmisiniz.

-70 db yerine -75 db yazdığımda  1 mps değeri  2 mps ye ulaşıyor ve çekim kuvveti 31 kb den 200 kb ye çıkıyor.

bunu yapmak  bana dosya indirme konusunda bir fayda sağlıyor ancak bunu yaparken   radyasyona maruz kalmamak  gerektiğini bildiğim için bilgi arıyorum.

Not: nerde kullanacaksın ne işine yarayacak gibi alternatif yollar bildirmenize gerek yok o yolların nerdeyse hepsini biliyorum. Şu an yapmak istediğim yöntem de ek bir şey kullanmadan  kart hacklediğim için  çekim kuvvetini artırmış oluyorum. Bu bir tehlikeyide beraberinde getiriyor.  <strong>benim istediğim ise bu konuda bilgi almak  çünkü işimi bitirmiş olduğum için yer değiştirmek aleminyum  folyo kullanmak çanak çubuk kullanmak  artık işime yaramayacaktır..</strong>

Son Düzenleme: mustafa2116 ~ 16 Mayıs 2014 00:22
mehmet_93
16-05-2014, 08:48   |  #2  
mehmet_93 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
593 mesaj

Normalde wifi alıcıların insan sağlıgına zarar vermemesi için o senin hackledğin degerde bırakılırlar. Eğer gücü iki katına çıkarırsan bu da bi o kadar ek radyoaktiviteye neden olacaktır. Zaten sırf bu sebeple o senin yaptıgın işlem nerdeyse hiç yaygın değil kimse  canını tehlikeye atmıyor. Eski usul yöntemlere dönmeycek bile olsan daha güçlü bir anten kullanman senin açından daha sağlıklı olacaktır. Sağlıgınla oynamaya değmez. Sürekli o yüksek radyoaktiviteye maruz kalacksın yoksa.

mustafa2116
16-05-2014, 11:30   |  #3  
mustafa2116 avatarı
OP Yıllanmış Üye
3,012 mesaj
Alıntı: mehmet_93  
Normalde wifi alıcıların insan sağlıgına zarar vermemesi için o senin hackledğin degerde bırakılırlar. Eğer gücü iki katına çıkarırsan bu da bi o kadar ek radyoaktiviteye neden olacaktır. Zaten sırf bu sebeple o senin yaptıgın işlem nerdeyse hiç yaygın değil kimse  canını tehlikeye atmıyor. Eski usul yöntemlere dönmeycek bile olsan daha güçlü bir anten kullanman senin açından daha sağlıklı olacaktır. Sağlıgınla oynamaya değmez. Sürekli o yüksek radyoaktiviteye maruz kalacksın yoksa.
bu yerel  ağda bir dosyanın indirilemesi için kullanıldı. ve işlem bitti.
Bilgisayar masa üstü olduğu için  wifi ile bağlandığı için kablolu bağlantı olmadığından  wifi sinya darbe miktarını artırarak  bunu yaptım.

Ancak benim amacım bu değerlerin tam olarak ne olduğunu nasıl çalıştığını -70 ile +16 değerlerinin ne kadar bir etki yaraıp çekim yapabildiğini öğrenmek.

radyoaktiviteye sadece 30 dk maruz kolamak zorunda kaldım..

mehmet_93
16-05-2014, 16:33   |  #4  
mehmet_93 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
593 mesaj

Şöyle açıklamak gerekirse wifi altyapısında +16 gibi bir değer yok diye biliyorum. 0 dan eksi yönde artmakda ve değer ne kadar küçük isede çekim gücü o kadar fazla olmakda. -80 db nin altı performans olarak 8-10 mbps (800kB-1mB) gibi değerleri görebilir.-50 db nin altında rahatlıkla 2-3 mB lık trasfer miktarlarına ulaşılabilir.Tabi bu cihazın çekim gücüne ek olarak çekim kalitesine de bağlıdır. Amacın denemek ise bunu sinyal gücünü standartların üstünde artırarak değil alıcı vericiyi birbirine yakın uzak tutarak yap. Amacın uzun süreli veri transferi isede kaliteli bir anten-verici al veya ikiliyi birbirinin arasında en az engel olacak şekilde koy.(ilk mesajında -70 den -75 e çıkınca artıyor demişşin hatalı olmuş sanırım veya çekim gücüne ek olarak araya başka etkenler girmiştir.Çekim gücü 0 a yaklaştıkça artar)

Son Düzenleme: mehmet_93 ~ 16 Mayıs 2014 16:34
mustafa2116
17-05-2014, 13:58   |  #5  
mustafa2116 avatarı
OP Yıllanmış Üye
3,012 mesaj

@mehmet_93.
Wifi kart hack sisteminde verilen db değerinin sinya dağıtımını yada alımını hacklamadeğimi bildireyim.
standar değere +0,05vlt  artırarak   sinyal darbe miktarını artırdım.
çekim alanını artırmadım anca tıpkı ses desibeli gibi ince sesin uzak mesafesi yerine kalın sesin titreşimini kullanmış oldum.

ancak ben kalın ses değerini şiddetin  ince noktasında titreşim darbesini artırarak yaptım.

bu radyosyonik bir darbe artışı demektir.

bu konuda bir bilgi arıyorum.
Zira bu artışı ben volt artışı olarak  yaptığım gibi sinyal kuvvetine yön vermiş oldum.

Wikipedia da aradım ama bişi bulamadım googlede yeterli bilgiye rastlamadım forumlarda soruyorum cevap bulabilirim belki.?