sorun HDD den olabilir mi ?

TheMejay
20-09-2015, 21:06   |  #1  
TheMejay avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

arkadaşlar geçen gün laptop umun ıcını acıp temızlemek ıstedım laptop um acılmayınca bı tanıdık abime götürdüm baktı falan bi problem yok dedı termal macun da daha ıslak dedı laptop u topladı sonra acıldı kendı kendıne laptop sıkıntı cıkarmadı sonra laptop u kapatırken kapatılıyor ekranı geldı 10 dk bekledık kapanmadı tusa basılı tutarak kapattık laptop un ekran kartı nvdia gt 650m 2gb ama 1 gb ekran kartı ısteyen oyunlarda bile kasıyo sizce hard diskten kaynaklanıyo olabılır mı yoksa ekran kartında mı problem işlem ci i7 hdd de 5400 rpm 1tb samsung un orjınal hdd si ayrıyetten de mavı ekran hatası verıyo kendı kendıne neden olabılır acaba baya karısık anlattım ama kusura bakmayın :/

mustafa_oztekin
20-09-2015, 21:20   |  #2  
Taze Üye
10 mesaj

geç kapanma bende de oluyordu 10 20 dk kapanmıyordu fakat o zamanlarda pc kapatmak yerine sürekli uyku ya da hazırda beklete alıyordum. böyle birşey sende de varsa ben recovery yapınca sorunu hallettim

theironman
21-09-2015, 10:49   |  #3  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

teknik servise götürmelisin, bilgisayarından olma sonra... bir de kesinlikle laptopları gerekmedikçe açmayalım arkadaşlar, masaüstü kasasını açmaya benzemez, bilen birinden yardım alalım ama en güzeli teknik servise götürelim. zaten kırk yılın başı temizlik işlemi yapıyoruz.

TheMejay
21-09-2015, 14:46   |  #4  
OP Taze Üye
2 mesaj

recovery nasıl yapılıyor peki win7 işletim sistemi