Sorun Ram'de mi

JenLedger7
19-07-2015, 08:43   |  #1  
JenLedger7 avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
25 mesaj

Merhaba arkadaşlar. 2-3 ay önce bilgisayar toplamıştım. Rami 2 tane işaretleyeceğim yere 1 tane işaretlemişim tek modül 4 gb geldi 2x4 geleceğine. Sonra da alamadım bazı nedenlerden dolayı.

CPU: AMD A8*5600K 3.6 GHz 

Ekran Kartı: Sapphire HD6830 1024MB 256 BIT

Ram: Tek Modül 4GB 1600MHz Corsair Stock Ram

P. Supply: Xigmatek Blade 500 Watt

GTA V i orta ayarlarda (yani gta vde ortadan düşüğü yok binevi düşük ayarlarda) oynuyorum. Pek kasma olduğunu söyleyemem ama ağırlık var biraz hissedilebiliyor efektlerde nişan alırken falan. Advanced warfare , Ghosts u falan hiç oynayamıyorum. GTA IV ü fullde açabiliyorum ama call of duty ghostsu oynayamıyorum. 

Tek sorunum ram midir ? Veya ben mi yanlış düşünüyorum aydınlatan olursa sevinirim.

yunusado
19-07-2015, 21:51   |  #2  
yunusado avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Şimdi dostum, ekran kartın orta ayarlarda ağırlık yapacak bir kart değil keza diğer bileşenlerde.Bende lenovo y 50 70 laptop var i5 4200h lı modeli gtx860m ekran kartım var ancak aldığımda 4gb 1600mhz ram vardı tü oyunları üst seviyede oynuyordum taki  Advanced warfare yükleyene kadar açmadı oyunu açtı ancak çok kastı daha sonra ram düşük geliyordu 6gb minimum istiyormuş bu oyun gittim bi 4gb daha aldım taktım full hd ultra da bitirdim oyunu şuan gta 5 te full hd tüm ayarlar high ta 8x filtre ile hiç kasmadan rahat oynuyorum ama ultra da takılma yapıyor bence bi 4gb daha takasan sende aşağı yukarı bu ayarlarda oynarsın.