Sorunum Nedir ?

RaidenRozz
10-03-2013, 14:42   |  #1  
RaidenRozz avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
48 mesaj

Merhaba arkadaşlar

Exper Bilge Pisi minibook Kullanıcısıyım Sıkıntım Şudur Bilgisayara format Atıyorum Birkaç Gün Sonra Paylaştığım videodaki Gibi Ses sorunu Oluyorr Ses Aynı Bu Şekil Oluyor mouse Takılarak Felan İlerliyor Bilgisayar ağır Çalışıyor Sorun Nedir Bulamadım Lütfen Yardım Eder misiniz ?  

Hp pavilion g6 sound problemHp pavilion g6 sound problem
The sound on my pc sometimes sound link this.
I have updated to latest bios and sounddrivers.
I still have problems with the sound in youtube and in games.
mhmt06
10-03-2013, 14:56   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

kalıcı çözüm için biraz araştırma yapmak lazım  ama geçici çözüm istersen  tarayıcını değiştir.

uSSTA123
10-03-2013, 15:43   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
165 mesaj

Aklıma gelenler şunlar;

CCLEANER programını indirip pc deki çerezleri temizle.

Çok dosya indiriyorsan gereksizleri sil.

İyi bir antiivirüs ile tarama yap.

pc nin sesi kısıkken dene.

pc ye kulaklık bağlayıp aynı sorun varmı diye bak.

Hala sorunun devam ederse servise yolla.Eğer kulaklık takınca düzelirse hoperlör bozuktur ama bence ccleaner programı bu sorunu çözecek.

Kolay Gelsin.

RaidenRozz
10-03-2013, 15:51   |  #4  
RaidenRozz avatarı
OP Yeni Üye
48 mesaj
Alıntı: mhmt06  
kalıcı çözüm için biraz araştırma yapmak lazım  ama geçici çözüm istersen  tarayıcını değiştir.

Tarayıcıyla Alakası Yok Bilgisayarın Açılış Sesi Felan Hep Öyle .Bu Video Sadece Örnek Ama Ses sorunu Aynı Bu Şekil Mouse Takılıyor.. 

RaidenRozz
10-03-2013, 15:53   |  #5  
RaidenRozz avatarı
OP Yeni Üye
48 mesaj
Alıntı: uSSTA123  
Aklıma gelenler şunlar;

CCLEANER programını indirip pc deki çerezleri temizle.

Çok dosya indiriyorsan gereksizleri sil.

İyi bir antiivirüs ile tarama yap.

pc nin sesi kısıkken dene.

pc ye kulaklık bağlayıp aynı sorun varmı diye bak.

Hala sorunun devam ederse servise yolla.Eğer kulaklık takınca düzelirse hoperlör bozuktur ama bence ccleaner programı bu sorunu çözecek.

Kolay Gelsin.

CCleanerı Denedim Fakat İşe Yaramıyor Birşey Daha Söyleyeceğim HDD ışığı Çok Az Yanıyor Kendini Hiç Yormuyor Kısacası Nasıl Düzelteceğim bu Sorunu Lütfen Yardım

tknsyen
10-03-2013, 16:16   |  #6  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 44
443 mesaj

bende de aynı sorun vardı harddisk oldukça yavaşlamıştı bende harddiske Fabrika formatı da denilen Low format attım sonrada işletim sistemini kurdum şimdi tıkır tıkır çalışıyor tavsiyem ACTİVE KİLL DİSK programının full sürümünü bulup imaj şeklinde cdye yazdırıp harddiski derin şekilde sil. Programın full sürümünü bulabilirsen sana low format konusunda yardımcı olabilirim.

Son Düzenleme: tknsyen ~ 10 Mart 2013 16:16
mhmt06
10-03-2013, 16:33   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

aynı sorun başıma gelmişti.  önce virüs sandım ve format attım düzelmedi. ses kartı gidiyor heralde diye düşündüm. explorer  ve crome vardı bende. birinde normal diğerinde sesler bozuk geliyordu. genelde ekran kartı zorlanınca oluyordu. derken masaüstündeki müzikleri dinlerken bile bozulmalar başladı. ama bir müddet sonra nasıl olduysa  sorun kendiliğinden düzeldi.

murat5038
10-03-2013, 21:55   |  #8  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Aida64 ile Anakart modelini ve netbookun altlarında yazan Modeli verdiğim sitede hangiis uyuyorsa onun altındaki Driverlerle güncelleyin.

Eğer bu sorun alındığından beri varsa Format atın sitedeki imajdan.Sonra driverleri yükleyip Flash player güncellemeyin.

RaidenRozz
12-03-2013, 17:58   |  #9  
RaidenRozz avatarı
OP Yeni Üye
48 mesaj
Alıntı: murat5038  
Aida64 ile Anakart modelini ve netbookun altlarında yazan Modeli verdiğim sitede hangiis uyuyorsa onun altındaki Driverlerle güncelleyin.

Eğer bu sorun alındığından beri varsa Format atın sitedeki imajdan.Sonra driverleri yükleyip Flash player güncellemeyin.

ftp://ftp.exper.com.tr/SURUCULER/NOTEBOOK/BILGE-PC/

Bunları Daha Önce Yaptım Fakat İşe Yaramadı TKNSYEN Arkadaşımın Gösterdiği Yolu Bir Deneyeyim.

murat5038
13-03-2013, 00:09   |  #10  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

yazdıklarımı okudukdan cevaplarını verirseniz iyi olur dediğim şekilde denediğinizi sanmıyorum.Aklınızda olsun bildiğiniz note book değil.netbook bile sayılmaz elinizdeki.

Dahili ses kartı ve bileşenleri olduğu için istediğim sorunun cevabını verirsen ona göre çözüm sunacağım.