Sosyal Ağdaki Sayfalarınızı Sitenize Entegre Edin!

Anti_Vir
28-02-2011, 17:19   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

Facebook ile başlayalım.
Size göstermek için yeni bir sayfa açtım henüz entegre değil.

Facebook entegrasyonu için Rss Graffiti uygulamasını kullanacağız.Uygulama linki:http://apps.facebook.com/rssgraffiti/

Uygulamaya git diyoruz..İzin veriyoruz..Daha Sonra Sol tafaraftan sayfamızı seçip Click here to add RSS Graffiti to this fan page'e tıklıyoruz.

Sayfamızı seçip rss graffiti uygulamasına ekle diyoruz.

Click to authorize diyoruz.İzin ver diyoruz.

Soldaki sayfa topu yeşil olacak.

Add Feed tıklıyoruz.Feed urlye rss adresini,source name'e görülmesini istediğiniz başlığı(her zaman bu başlık gönderilecek).Source url(http koymayı unutmayın)ye de başlığa tıklandığında gidecek siteyi yazıyoruz.Stylei istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Şimdi ince ayarlar..Schedule tabına gelin.Update frequency rss güncelleme zamanı çok yoğun paylaşım yapıyorsanız zamanı kısaltabilir veya uzatabilirsiniz.Post per cycle ise her kontrolde kaç postun sayfaya gönderileceğini soruyor.Eğer sayfalarınız fazla güncellemeden hayran kaybetmesin istiyorsanız zaman/post ayarını dengeli yapın.More sayfasından da linkleri bit.ly(tavsiye ederim çünkü google fbtan gelen ziyaretleri pek sevmez.) ile verme ve de twitterdan güncelleme almak için var.Onu anlatmayacağım siz yaparsınız.

Generate previwden önizleme oluşturdum feedimiz başarlı :)

Facebookla işimiz bitmiştir.Artık siz sayfaya bile girmesiniz sitenize yazdıklarınız,eklediğiniz filmler,albümler,haberler otomatik sayfanıza gidecek hem de görsel açıdan da hoş bir şekilde..
Şimdi sıra Frienfeed'te.Facebook'a göre işimiz daha kolay :)

Sağ tarafta avatarımızın altındaki ayarlara geliyoruz.Hizmet ala tıklıyoruz.Orada muhtelif başlığı altından custom rss/atomu tıklıyoruz.Feed urlmizi yazıyoruz.

Kaydedip çıkıyorum ve ana sayfama akışlar gelmeye başladı bile :)

FriendFeed'i de bitirdik şimdi sıra twitterda :)
Twitter için kullanacağımız site twitterfeed.com
Hesabınızı aldığınızı düşünerek create a new feed'e tıklıyoruz.

Feed Name yine kaynağın ismi ama bu sadece kontrol panelinde gözükecek twitter için bi önemi yok.RSS urlmizi yine yazıyoruz.Daha sonra bit.ly hesabımızı ayarlıyoruz ve twitterımızı da böylece entegre etmiş oluyoruz :))
Dökümanı hazırlamak için bayağı bi zaman harcadım :P ps de düzenledim felan :)..Bu yüzden eğer isterseniz teşekkür etmek adına Facebook sayfasını beğenebilir ve sayfanızın sevilenlerine ekleyerek katkı sağlayabilirsiniz :) şimdiden teşekkürler.
Tarafımca Hazırlanmış bir dökümandır.

Mustafa Akın
17-06-2011, 00:22   |  #2  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj

Eline sağlık

dasti
28-07-2011, 11:16   |  #3  
dasti avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,963 mesaj

güzel bir çalışma olmuş başarılar :)

Jorell
16-08-2011, 06:00   |  #4  
Jorell avatarı
Yıllanmış Üye
621 mesaj

Güzel bir çalışma olmuş ellerine sağlık. Hemen Facebook ve FriendFeed'e uyarladım. Twitter hesabım olmadığı için onunla ilgili bir işlem yapamadım ama olsun bunlar da baya işime yaradı böylece sürekli Facebook'ta hem kendi sayfamdan hem de kendi profilimden yayınlamama gerek kalmadı. =)

msa52
25-12-2011, 02:36   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

Kullanıyorum bunu oldukça başarılı bir uygulama. Açıklamanızda güzel olmuş bilmediğim kısımları vardı. Teşekkürler.