Sosyal Medya Çılgınlığı: Sokakta Takipçi Satıyor

bakira596
14-09-2020, 22:09   |  #1  
bakira596 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
0 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ağu 2020

 

21. yüzyılın en büyük çılgınlığı gelişen teknoloji ile insanları kontrol altına alıp kapanlı sanal bir gerçeklğine hapseden sosyal ağlar diyebilirim.Sosyal ağlar diyaloğu,canlılığı,hareketliği ve bence en önemlisi aile adiyetini yok etmesidir.Çocukar artık 3 yaşından itibaren ellerinde ya akıllı telefon yada tablet var ve buda çocuğun gerçek yaşamdan koparılıp sanal alem ile tanışması ve gerçeklik ile bağının koparılması demektir

 

NTV haberine göre Adana’nın Seyhan ilçesinde bir kişi sokakta Sosyal Medya platformları için  Takipçi Satın Al Sistemi İle  satışı yapıyor.

İlçeye bağlı Gazipaşa Bulvarı’nda bir arkadaşının iş yerinin önüne tabela koyan Yılmaz Fikriderin, çeşitli sosyal medya platformlarında fenomen olmak isteyen kişilere sokakta Takipçi Satın AlAbone Satın Al Kelimesini Benimseterek Sosyal Medya satışı yapıyor.

3 YILDIR SOKAKTA TAKİPÇİ SATIYOR

 

Dijital çağın toplumsal yaşama etkisinin günden güne artığını ve birçok kişinin sosyal medya hesaplarını etkin kullanarak maddi kazanç elde ettiğini kaydeden Fikriderin, yaklaşık 3 yıldır sokakta Takipçi sattığını ve işini çok sevdiğini belirtti. Son dönemde koronavirüs salgını sonrası insanların zamanının çoğunu evlerinde geçirdiğini, bundan dolayı sosyal medya platformlarında daha çok zaman geçirdiğini söyleyen Fikriderin, bu sebepten dolayı Takipçi ve Beğeni satışlarının katlandığını kaydetti.

‘GÜNDE YAKLAŞIK 50 BİN TAKİPÇİ’

Sokakta takipçi satmaya başladığı ilk dönemde arkadaşları dahil birçok kişinin kendisine güldüğünü ve işini küçümsediğini dile getiren Fikriderin, o dönem bu duruma aldırmadığını ve çalışmaya devam ettiğini söyledi. Takipçi ve Beğeni Satış 'ının internet siteleri üzerinden uzun süredir yapıldığını ve kendisinin bir girişimcilik örneği gösterip, bunu sokağa taşıdığını vurgulayan Fikriderin, “O zaman gülenler şimdi benden Takipçi Satın Al Sistemi İle Takipçi Alıyor. Son gülen iyi güler. Çok şükür işlerimiz iyi.

‘TAKİPÇİ FİYATLARI DÖVİZ GİBİ’

Yılmaz Fikriderin ayrıca, ”Takipçi fiyatlarımız aynı döviz kurları gibi. Bazen iniyor, bazen çıkıyor. Bu sosyal medya platformlarının güvenlik duvarlarını sıkılaştırmasıyla alakalı bir durum. Geçen yıl 1000 takipçi 30 TL iken, bu yıl 16 TL. İlk başladığım yıl 6 TL’ydi. Günde yaklaşık 50 bin takipçi-beğeni satıyorum. Benim takipçilerim orijinal” dedi.

‘FİYATLAR ÇOK UYGUNMUŞ’

Sosyal medya hesabının bir işletme hesabı gibi kullanacak olsa takipçi ve beğeni satın alabileceğini belirten üniversite öğrencisi Aybüke İnce ise Fikriderin’in yaptığı işi görünce yadırgamadığını ve güzel bir girişimcilik örneği olduğunu söyledi. Takipçi ve beğeni fiyatlarının uygun olduğunu düşündüğünü dile getiren İnce, “16 TL’ye 1000 takipçi. Bence süper bir fiyat. İleride alabilirim” diye konuştu.

Kendisinin de sosyal medya platformlarını kullandığını ama takipçi ve beğeni satın almanın gereksiz olduğunu düşündüğünü söyleyen Gökçen Yılmaz ise sokakta takipçi satılmasını ise komik bulduğunu ifade etti.


Kaynak

Son Düzenleme: bakira596 ~ 14 Eylül 2020 22:11 Neden: