sp2 patlatıldı artık

black_flood
03-06-2006, 14:25   |  #1  
black_flood avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

sorun dün başıma geldi 2 farklı noktada pc biri kadıköyde düğeri leventte ve bu işi yapan bayağı uzman olmuş artık winxp sp2 deki firewall ile ilgili dllin içine nasıl yaptı anlamadım ama attığı kodlarla arka kapı açığı hazırlıyor kendine ve 2 pcyide oturduğu yerden istediği gibi yönetiyor. tabiki microsoft firewall kullanmıyorum ama sağlam açık çünkü ne zone ne bilmem ne 5 çeşit firewall kurdum hepsi hikaye system32 altında firewall diye microsoftun bir dosyası var ona sokmuş kodu hain ve nekadar kişisel bilgi varsa çalmış benlen ilgili adreslerimi falan benim bir korkum yok bulmasınla ilgili ama artık bu açık çook ama çook sıktı şuan için geçici çözüm buldum ama nekadar daha dayanacam bilmiyorum bu hackerin ataklarınaı bloklayarak explorer exeme bile müdahale ediyo bu açıktan şuan için panda firewall kurdum bve sürekli bloklama yapıyor dış ataklara msnime bile karışıp cirit atıyor.bu açık çok riskli anlaşılacağı gibi bana linux kullanmayı bilen biri lazım formdan onlan ortaklaşa çalışarak bu açık hangi portu ve neyi kullanıyor öğrenebiliriz.linux kullanılan biryer gördüm herşeyi izliyor hangi ip hangi port ne yapıyor.microsoft övünmeye devam etsin security'im diye sp2 ile.elin oğlu patlattı bile sp3 gelmeden.

Mdg
03-06-2006, 14:43   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
258 mesaj

1-konuyu 2 kere açma
2-iki makiayıda  tamamen formatla
3-statik ip mi kullanıyorsun dinamik mi eğer statik ise bence dinamik'e ge bi  süre yada yeni bi ip iste
4-proxy kullanıyormusun kullanıyorsan bunuda  belli bir süreliğine  iptal et
5-windows  ne zaman güvenli olmuş  merak  ettim  yani  böyle  bi başlık atmışın ki  sanki sp2 ile  windows ilaç bi işletim sistemiymiş gibi

saygılarımla

Mdg
03-06-2006, 14:43   |  #3  
Yıllanmış Üye
258 mesaj

1-konuyu 2 kere açma
2-iki makiayıda  tamamen formatla
3-statik ip mi kullanıyorsun dinamik mi eğer statik ise bence dinamik'e ge bi  süre yada yeni bi ip iste
4-proxy kullanıyormusun kullanıyorsan bunuda  belli bir süreliğine  iptal et
5-windows  ne zaman güvenli olmuş  merak  ettim  yani  böyle  bi başlık atmışın ki  sanki sp2 ile  windows ilaç bi işletim sistemiymiş gibi

saygılarımla

make-believe
03-06-2006, 15:16   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Microsoft'un SP2'yle birlikte tüm güvenlik açıklarını kapatmak gibi bir iddiası yoktu ki zaten. Microsoft hala yüzlerce güvenlik güncellemesi yayınlıyor ve yayınlamaya da devam ediyor. SP2 den sonrasını bir kontrol edin zaten resmi olmayan şekliyle fanatikler SP3'ü bile çıkardı.

Bu yüzden sevgili arkadaşım black-flood panik yapmana gerek yok. Her şey olması gerektiği gibi işliyor. Sen bir açığı kapatacaksın, insan zekası başka bir açığı keşfedecek. İnsan beynini ve işleyişini durdurmak ne kadar mantıksız bir yaklaşım sa, microsoft'u günah keçisi görmek te bir okadar yanlış ve boş bir uğraş.

R02I4I5X
03-06-2006, 15:44   |  #5  
Yıllanmış Üye
350 mesaj

sp2 ,sp3 bilmem sp kaç ,hiçbirinin bir önemi yok.

İstenildiği kadar yama çıksın,firewall yazılsın,güvenlikten bahsedilsin.

Adamlar bypass ediyorlar zaten.Bunlar zaten bilinen şeyler.

Firewall 'ları bypass ediyorlar,msn üzerinden trojan atıyorlar,kod sokuyorlar ve daha birsürü ürkütücü şeyler var.