Spam e-postalar para kazandırıyor mu?

CHIP Online
11-11-2008, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Spam postaların dolandırıcılara ne kadar kazandırdığını hiç merak ettiniz mi? İşte ilginç araştırma.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Spam ... iriyor-mu_9525.html

ABD'nin üç farklı üniversitesinde görev yapan 7 kişilik bir akademisyen grubu çok ilginç bir araştırmaya imza attı. Kendilerine istenmeyen e-posta gönderen bir ekip süsü veren grup, onlar gibi davranarak spam göndermek yoluyla ne kadar para kazanıldığını ortaya çıkarmaya çalıştı. Pek çok bilgisayar kullanıcısının başının belası olan istenmeyen e-postalara diğer taraftan bakan bilim adamları bazı ilginç gerçekleri ilk kez gün ışına çıkarttılar.

"İstenmeyen e-postaları anlayabilmek için onları gönderenler gibi çalışmak gerekiyordu" şeklinde başlayan rapor, araştırmacıların dünyaca ünlü Storm spam ağı'na nasıl sızdıklarını da anlatıyor. Storm, 1 milyondan fazla ev bilgisayarına sızarak, bu bilgisayarları istenemeyen e-posta gönderen birer sunucu olarak kullanılmasıyla tanınıyor. Bilim adamları da konuyu yakından inceleyebilmek için Storm ağına sızdılar ve Storm'un kullandığı bilgisayarlardan 75.869 adedinin kontrolünü ellerine geçirdiler. 26 gün süren araştırmada, bu bilgisayarları kullanarak toplam 350 milyondan fazla sahte spam gönderdiler.

Tüm konu: Spam e-postalar para kazandırıyor mu?

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Her gün ortalama kaç istenmeyen e-posta alıyorsunuz?

Kapalı Hesap (79876)
11-11-2008, 02:43   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
1,252 mesaj

Ben temp mail kullanıyorum güvenmediğim sitelere önemsiz maille üye oluyorum. spam gelirse önemsiz mail adresine geliyor.
Herkese tavsiye ederim çok yararlı hiç spam almıyorum.Tabi microsoft'u saymassak :D

Bu zihniyet çoğaldıkça spamcılar daha azpara kazanacaktır.

Fattur
11-11-2008, 16:59   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

0,00002