spdif out

HPQ-User
18-12-2007, 16:50   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

bendenbukadar sormuş:
bilgisayarımı değiştireli 2 ay falan oldu daha önce creative marka bir ses kartım vardı ve microlab 5.1 ses sistemimi rahat lıkla kullanıyordum bilgisayarı değiştirince aldığım yerdeki adam ses kartıma ihtiyacım olmadığını on board ta ki ses kartının daha iyi olduğunu söyledi ama kartın üstünde hoparlör mikrofon ve kulaklık yazan üç çıkış var ve bunlardan hoparlör kısmına taktığım kablo  ses veriyo birde kartın üzerinde spdif out yazan  çıkış var benim sorum 5.1 imi tam performans çalıştırmak için eski ses kartımı takmalımıyım yoksa diğer girişleri hoparlör girişi yapabilir miyim ayrıca bu spdif out nedir ve ben bunu 5.1 girişi olarak kullanabilir miyim kafam çok karışmış durum da yardımcı olursanız sevinirim

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
intel çift çekirdek 2.0 işlemci intel 945 chip set anakart 512 ddr3 geforce 8600 gt ekran kartı 160 gb hard disk

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506; InfoPath.2)

Borga-x
18-12-2007, 17:07   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

S/p-Dif girişi digital bir giriştir.Fiberoptik bır kablo ıle 5+1 sesı bır kabloda ses sıstemıne gonderen bır bırımdır. Genelde mıcrolab gıbı orta kalıtelı ses sıstemlerınde bu tıp gırısler bulunmaz. Onboard ses kartının cıkışlarını 5+1'e yonlendırebılırsınız ama bu sefer mıkrofon gıbı extra cıkışları kullanamazsınız.Eger bu tıp cıhazlar onemlı ıse sızın ıcın bence eskı ses kartınızı taktırın..Hem 5+1 ses verır hemde kulaklıgınızı kullanabılırsınız.