Spor ve kilo alma konusunda yardım

Frequen
08-11-2016, 21:18   |  #1  
Frequen avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
34 mesaj

Öncelikle selam boyum  1.87 kilom 56 ne giysem olmuyor endokrinoloji gittim demir eksikliği dışında bişeyin yok dedi

Ama günlük 2-2.5 ekmek yiyorum en azından kahvaltı felanda aksatmıyorum 3-4 öğün yiyebiliyorum okul yüzünden      Spor gitmeyi düşündüm ama  sınav var vaktim yok evde squat şınav ve mekik yapmaya çalışıyorum.Kollarım güçsüz olduğu için mekik ve şınav aşırı zorluyor.  En yakın zamanda diyetisyene gitmeyi düşünüyorum tavsiyeleriniz nedir evde spor yapmam benim faydama olur mu yoksa direk yemeğe mi vereyim kendimi yağ felan demeden en olmadı karbonhidrat tozu gibi destek ürünleri alıp kilo almayı deneyeceğim

FIRTINA42
13-11-2016, 20:31   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2 mesaj

Dostum kilo almak istiyorsun güzel tamam ama en başlı hatan ekmek !!!  ekmek zararlı bir karbonhidrat yanlış yapıyorsun bak . sporda zamanla  kiloda alırsın güçlenirsinde ama senin anormalliğin o boyla o kilo ne alaka mk derler :D diyetisyene git ve bana sorarsan bol bol et ye ve ekmeği az tut   pilava yönel öğünde 1 ekmek yiyeceğine 3 tabak fazla yemek ye   ekmeksiz yemekle beraberinde iştahında açılacak daha çok yiyecceksin bunun akabininde spora gidersen ve disiplini bırakmazsan vücudun şişer . bu programdan 2 ay sonra süt içmeye başla  cevizfındık ye  ve günlük yediğin yemeklerin kalorisini hesapla eğer öğrenciysen kendine 6 tl ye tüm tavuk al  haşla suyuyla pilav yap  ve günde o tavuğu bitir zorla kendini ekmek samandır yemeyin artık şunu .Sporla liflerin kasların şişecek ve bu beslenmeyle vücudu besleyeceksin  gerekli uykuyla senden olur  ama güngeçtikçe spor zorluğunu arttır mümkünse salona git şimdilik bu kadar yardımcı olabilirim

Frequen
17-11-2016, 09:36   |  #3  
Frequen avatarı
OP Yeni Üye
34 mesaj

Dostum zaten yemekte yiyorum  geçen sene 50 nin yukarısına çıkamıyordum şuan 58 kiloyum yediğim şeylerde zaten nohut pilav makarna et çorba tarzı şeyler ben okuldan geldiğimde açlığı yatıştırmak için ekmek arası bişeyler alıyorum spora gidemiyorum bu sene sınav olduğu için evde sınav mekik squat felan yapıyorum

kahvaltı düzgün yapıyorum ara öğünlerde evdeyken meyve kuruyemiş felan tüketiyorum  ama okulda nasıl beslenmem gerek genellikle köfte tarzı şeyler alıyorum bazende simit ayran bisküvi alıyorum okulda olduğum için öğle öğünü eksik kalıyor bide demir eksikliği için damla ve balık yağı hapı kullanıyorum iştahımı baya açtı vücut istemiyorum sadece normal bi kiloda olmak istiyorum o yüzden yağlı şeyler dışında ne bulursam yiyorum ekmekde dahil  

Diyetisyene gidicem ama bi ara ablam gitmişti sabah 100 gr peynir felan ye demişti  çok ağırdı program o kadar şeyi yiyemiyorum ki okulda olduğum için

Son Düzenleme: Frequen ~ 17 Kasım 2016 09:38
sosyalkus
19-11-2016, 10:37   |  #4  
sosyalkus avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 5
24 mesaj

İyi bir spor hocası yardımıyla güzel bir program sayesinde hem spor yapın hemde formda kalın :)

Frequen
12-12-2016, 12:16   |  #5  
Frequen avatarı
OP Yeni Üye
34 mesaj

Dostum vaktim yok spora ve vücut istemiyorum sadece yiyerek kilo almak istiyorum ve sağlıksız olmasa iyi olur.

Toprakakın
12-12-2016, 17:17   |  #6  
Toprakakın avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 3
21 mesaj

Hayırlı günler. Sporlu kalın :)