SQL Express Kullanıcı Online durumu

Batuhan İlter
12-01-2021, 12:39   |  #1  
Batuhan İlter avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

merhaba,

Amatör olarak yazılımla ilgileniyorum. Yaptığım bir programda kullanıcılar var ve bu kullanıcıların online olup olmadıklarını kontrol etmem gerekiyor. Bunun için kullanıcı kısmında bir durum sütunu oluşturdum. Kullanıcılar programı açtığı zaman her saniye bu kısmı 'true' olarak değiştiriyorlar. Daha sonra sql bir procedure ile bu kısımları okuyor ve 'true' olanları online olarak değiştiriyor. Sonrada herkesi 'false' olarak değiştiriyor. Üç saniye sonra sql sorgusu tekrar çalışıp 'true' olanları kontrol edip online yapacak, 'false' olanları ve online olanları offline olarak değiştirecekti. Fakat express sürümü kullandığım için job kullanamiyorum. Yaptığım sistem karışık mı hiçbir fikrim yok. Kendi mantığımla oluşturmaya çalıştım. Fakat istediklerimi yapamadım. Başka bir program daha yazıp  bu procedure'ü sürekli çalıştırabilirim. Ama bu projenin hatalara ve sıkıntılara çok daha açık olmasına neden oluyor. Bu yüzden bu yaptığım işlemin daha kolay bir yolu varmı veya bu procedure'ü çalıştırmamın daha sağlıklı bir yolu var mı ? Yardımcı olursanız çok memnun olurum biraz çıkmaza girdim.

White-Fox
12-01-2021, 14:31   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

SignalR