SSD almak istiyorum, tercihim ne olmalı.

yeyuzer
02-05-2017, 17:08   |  #1  
yeyuzer avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Arkadaşlar merhaba. Ben foruma yeni üyeyim. Konu başlığı daha önceden varsa şimdiden özür dileyerek yeni başlık açıyorum. Fakat bu ssd konusunda doğrudan soru cevap desteğe ihtiyacım var. Acer V3 772g i7 4702MQ GTX850 2GB/32 GB Ram/1 TB HDD laptop kullanıcısıyım. Genel olarak memnunum (her ne kadar  32gb ram havasında bir performans alamasamda. 

Gelelim asıl konuya. Ben bir ssd kullanarak bilgisayarımın hızını bir miktar daha arttırmak istiyorum. Fakat tam olarak bilgim yok. 1tb hdd yi kullanmaya devam ederek 250 gb ssd yeteceğini düşünüyorum. 

Soru-1: Sadece win10'u ssd ye yüklemek yeterli mi yoksa örneğin Autocad veya 3Dmax gibi sık kullandığım programlarıda ssd'ye yüklemem mi gerekir?

Soru-2: Hangi ürünü kullanmalıyım. mSata girişliler ve m2 PCIe girişliler var. PCIe ler daha performanslı görünüyor. Bilgisayarımda PCIe girişi var mıdır nasıl öğrenirim? Aralarında ki performans farkı fiyat farkına değer mi ? vs gibi soru ve sorunlarım var.

Kısaca bu bilgisayar özelliklerinde bana en iyi verimi alacağım bir SSD önerecek bir yardımsevere ihtiyacım var.

Şimdiden okuyan, okuyup cevap veren herkese teşekkür ediyorum.

Sistem Bilgilerim
  • Acer v3 772g
  • Windows 10 Home 64-bit
  • Intel 4702MQ
  • nVidia GeForce GTX850
  • Google Chrome
  • Norton AntiVirus (Symantec)
  • 32 GB
  • Android 7.0 (Nougat)
  • - Tabletim yok -
  • Avea