Ssd ile Hdd yi Birlikte Kullanmak

KafkasKartalı41
14-12-2018, 00:06   |  #1  
KafkasKartalı41 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

1 ssdim var ve hdd ile birlikte kullanmak için yanında ekstra güç çoğaltıcı kablo ile sata girişi kablosu aldım.Daha sonra eve gelip kasamı söktüm kabloları doğru taktığıma eminim.Ssdyi pc görüyor mu diye program indirdim ve 111gb gibi sata ssdyi pc gördü ama beklediğim gibi bilgisayara tıkladığımda ekstra bi alan gözükmedi çünkü işletim sistemi yoktu.Bende win 7 ultimate indirip flash belleğime bir programla yazdım.Format verilerini içeren 16gblık sandisk flashımı kasaya taktım.PCnin bios ayarlarına girip sandiski 1. seçtim sonra f10 ile kaydedip çıktım ama format dosyalarını bilgisayar kurmadı ve siyah ekranda kaldı ilerleme yok.Ne yapmam gerek ?

excel_mustafa
14-12-2018, 00:23   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

boot sekmesinden uefi yi legacy ye çevir. sadece ssd takılıyken bios pilini çıkarıp tak ve sadece ssd ye windows kurmayı dene. sonuç alamazsan biosu güncellemeyi dene. usb yi doğru hazırladığından emin ol rufus ile tekrar yazdır farklı flash ile de dene.

Chıptansel
14-12-2018, 16:18   |  #3  
Chıptansel avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 2
51 mesaj

Normalde görmemesi normal mi ekstra bir işlem yapmamız gerekiyor mu bu tarz işlemlerde?

Chıptansel
14-12-2018, 16:18   |  #4  
Chıptansel avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 2
51 mesaj

Normalde görmemesi normal mi ekstra bir işlem yapmamız gerekiyor mu bu tarz işlemlerde?