Ssd msr alanı silinmiyor.

Anderman
22-10-2020, 11:42   |  #1  
Anderman avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Herkese iyi forumlar arkadaşlar. Geçen gün windows güncellemesi uyarısı geldi bilgisayarıma güncellemeyi kurdum, yeniden başladı sistemin açılışında olan "Bilgisayarınızı kapatmayın, güncelleştirmeler yükleniyor." sırasında elektrikler kesildi ve pc kapandı. Tekrar açtım elektrikler gelince fakat saatlerce o yazıda kaldı bilgisayar bende bir format atayım bari dedim. Usbyi taktım ama karşıma çıkan bu

Windows bu sabit disk alanına yüklenemez bölüm Microsoft'a ayrılmış (MSR) bir bölüm

Sürücü 0 benim sistem için kullandığım ssd oluyor.
Sürücü 1 HDD yedek aldığım eski harddisk

Sürücü 0da yani ssd de bazı partitionlar açılmış. Bilgisayar laptop olduğu için sanırım kurtarma bölümleri var. Fakat silemiyor veya Windows'u o ssd ye yukleyemiyorum.
Disk part - clean işlemini denedim. Cmd yardımı ile fakat temizlendi demesine rağmen bu şekilde karşıma çıkıyor yine. Bu ssd den bu alanları komple silip temiz bir işletim sistemini nasıl kurarım? 77gb olan alana kurmak istediğim zaman hata veriyor. Sanki ssd komple dokunulmaz olmuş durumda.
Şimdiden teşekkür ederim, iyi forumlar.

Sistem Bilgilerim
excel_mustafa
22-10-2020, 13:06   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

hirens boot cd yi bootable olarak cd (imgburn) veya usb (rufus) ye yazdır. formata başlar gibi pc yi bununla başlatıp ssd nin bölümlerini silip yeniden bölüm oluştur. olmazsa hirens gibi bootable iso olan bir low level format aracını indirip aynı şekilde hazırlayabilirsin.

Anderman
22-10-2020, 13:43   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

Şimdi 2. Harddisk im ile ssd in yerini değiştirdim ve hdd den windows kurup ssd yi D olarak ayarlayıp Windows'u açtım. Windows dahilinde ssdyi nasıl low level formatlarım?

excel_mustafa
22-10-2020, 15:21   |  #4  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

hdd low level format tool 4.40 ile windows üzerinden formatlayabilirsin. formatta sorun çıkarsa top ssd tool ile ssd yi testten geçir.

zombi
22-10-2020, 20:56   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

o tip ayrılmış laptopların kendi kurtarma alanları olur. keşke onu denese idiniz.

Anderman
22-10-2020, 22:53   |  #6  
OP Taze Üye
3 mesaj

AOMEI ile komple ssdyi formatladım. Fakat o bile çözüm olmadı. Hala ssd aynı şekilde ve dosyalar silinmiyor.