SSD Önerisi

Sebahattin Dündar
11-08-2015, 13:12   |  #1  
Sebahattin Dündar avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
203 mesaj

Selam arkadaşlar 120Gb'lik bir SSD almaya karar verdim ama pek bir bilgiye sahip değilim açıkcası Chip'in SSD makalesinde tek anlayabildiğim SandForce kontrölcülü SSD'lerin iyi olduğuydu. Acaba bana bu kritere uyan bir marka model önerebilir misiniz?
Tercihim vatanbilgisayarda mevcut olmasıdır. İlgilenenlere ve yardımda bulunanlara şimdiden teşekkür ederim.

sahin06
12-08-2015, 13:12   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 3
22 mesaj

Size önerebileceğim  okuma ve yazma hızı gayet başarılı olan Corsair Force modeli.

http://www.vatanbilgisayar.com/c ... ma-535mb-yazma.html  

http://www.corsair.com/en-us/ssd/force-series-gs

Bende bunun 240 GB olanını kullanıyorum ve bahsettiğiniz sandforce mevcut

Son Düzenleme: sahin06 ~ 12 Ağustos 2015 13:20
Sebahattin Dündar
14-08-2015, 08:50   |  #3  
Sebahattin Dündar avatarı
OP Yıllanmış Üye
203 mesaj

Teşekkür ederim dostum ilgin için bakalım ya sadece ssd alıcam ya da ssdli komple bir sistem yapıcam bu ara dolar uçurum şayet düşerse almayı planlıyorum yeni bir sistem.

caralis
17-08-2015, 15:45   |  #4  
Taze Üye
2 mesaj

SSD lerde Samsung 3D-VNAND teknolojisi ile en yakın rakibinden teknolojik olarak 1 sene önde ürünler üretiyor.  3D-VNAND ise cok daha dayanıklı ve performanslı olmasını ve düsük enerji tüketmesini sagliyor SSD'nin.  zaten adamlar amerika ve avrupada her satilan 2 ssd den birini satiyor. samsung ürünleri global benchmarklarda en tepede.
bu sebeple sana tavsiyem Samsung'dan şaşma . benchmarklar icin su siteyi inceleyebilirsin , modelleri birebir karsilastirabilirsin ;

caralis
17-08-2015, 15:46   |  #5  
Taze Üye
2 mesaj

link cikmamis  sanirim , user ssd benchmark diye aratirsan sayfa cikar.

Son Düzenleme: caralis ~ 17 Ağustos 2015 15:47
teknokopat
15-09-2015, 15:37   |  #6  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 5
48 mesaj

Merhaba, SSD alacak olanlar tarafından bu tip sorular çok geliyor ve genelde bilgi eksikliğinden aldıkları ssd den tam verim alamadıklarına dair şikayetler yağıyor. sisteminize SSD almadan önce aşağıdaki şıkları mutlaka gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum. kısa ve öz geçiyorum.

1- anakartınızın da bulunan SATA portları Sata2 mi yoksa Sata3 mü? ssd'ler tam performansı sata3 portundan verirler.

2-bazı anakrtlarda hem sata2 hemde sata3 portları aynı anda olur ve genelde iki farklı renkte olurlar. örn. biri sarı diğeri siyah gibi

3-ssd'yi ne amaçla alacaksınız. örn. sadece işletim sistemi, işletim ve oyun amaçlı, depolama amaclı. bu seçimlere göre ssd nin hız ve kapasite farkları olacağından ihtiyacınızı karşılayacak en iyi ve uygun ssd yi almanız daha sağlıklı olacaktır.

4-bütçe