SSD %30 arızalı:(

ZeynepCa
25-12-2020, 14:00   |  #1  
ZeynepCa avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhabalar

Monster Abra A5V9.2 kullanıyorum. Laptopumda bir süredir aşırı ısınma problemi vardı. Yetkili servis Ssd'nizde %30 arıza tespit edildi, Ssd'nin değiştirilmesi gerek dediler. Değiştirmek yerine onarmak ya da tamir etme imkanı yok mudur? Ya da şu arızalı haliyle daha kötüye gider mi? 

Bir de işletim sistemimde de arıza tespit edildi. Daha önce C diskinden D ye bazı dosyaları taşırken yanlışlıkla işletim sisteminin de dosyalarını taşımışım. Sonradan farkettim. üstelik bir de sildim. Bundan kaynaklanmış olabilir mi? İşletim sistemini de toparlamanın bir yolu yok mu?

Bilgisayarı verirken kullanma kılavuzu vermiyorlar tabi, bilgim çok kötü malesef. Şurdan temel şeyleri öğrenin bilgisayarınızı kullanırken hataya düşmeyin dediğiniz bir okuma serisi varsa da çok memnun olurum

excel_mustafa
25-12-2020, 15:00   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

ssd tamir olmaz. işletim sistemini onarmak pek yararlı değil formatlamak daha iyi. servise verirken dosyaları yedekle. ısınma sorunu işlemci ve gpu da varsa içinin temizlenip macunları yenilemelerini iste. mümkün olduğunca c de dosya bulundurma dosyaları hep d de tut.

zombi
02-01-2021, 02:52   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

ssd sadece dosya taşıma ile bozulmaz. gfaranti içinde ise değiştirsinler gitsin. yoksa da yenisini almaya bakın.