SSHD ve SSD nedir?

besiktas__
03-11-2018, 22:22   |  #1  
besiktas__ avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Arkadaşlar merhaba.

Siteye yeni üye oldum ve bu konu altında bilgi sahibi olan arkadaşlara danışacağım konu başka bir başlık altında daha önce sorulmuş mu bilgim bulunmuyor.

Öncelikle şuan kullandığım notebook'um HP marka ve internetten araştırarak öğrendiğim kadarı ile SSHD olarak görünüyor. 

Bu sonuca Aygıt yöneticisi/Disk sürücüleri başlığı altında yazan "Toshiba MQ02ABD100H" kısmı google'da arattırarak vardım.

SSHD olunca yine internette araştırdığım kadarı ile 8gb kısım SSD olarak atanıyor gibi bilgilerle karşılaştım. ( Lütfen yanlışsa düzeltiniz.)

Bilgisayarımda yalnızca C ve D sürücüleri mevcut ve SSD olarak ayrılmış bir kısım olmadığını düşünüyorum.

SSD sürücüsü olarak ayrı bir sürücüye sahip olmadığımı düşünüyorum. 1TB hafızası olan C sürücüm var 13 GB hafızası olan D sürücüm mevcut.

Konu ile ilgili sormak istediğim soruya gelirsem,

SSD olarak kullanabileceğim 8GB bir hafızam var ise en azından 1 veya 2 programı belirtilen 8Gb'lık kısma yükleyerek o programların hızlı çalışmasını sağlayabilir miyim? Böyle birşey mümkünse nasıl SSD olan kısmı ayrı bir sürücü olarak atayabilirim?