Standart Masaüstünde Mausda Yeşil Çizgiler - Ekr

s3xn3
05-03-2010, 14:29   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhabalar, Fm 2009 Menager oyunu oynarken oyun birden hata verdi vebilgisayar kitlendi, resetledim tekrar açıldı ama bu sefer masa üstüdonmaya ve ardından notebook kendini resetlemeye başladı, pc kendiniresetlerken açilişta normalde packard bell yazısı ve Windows görüntüsügelirdi o gelmez oldu? görüntü yok sadece Hoş geldiniz kısmına görüncegörüntü geliyor. Ekran kartı driverini silip yeniden yüklemem söylendi,sildim bu sefer bilgisayara hiç görüntü gelmedi, harici monitor takıpekran kartı ddriverini yeniden yükledim, ve sorun hala aynı şekilde.Msn e açınca sadece onu kullanınca pek nadir kitleniyor laptop amaexloper firefox filan açınca kitleni veriyor görüntü gidip gidipgeliyor sonra bilgisayar reset atıyor kendine, Mausun yanında yeşilçizgiler var? normalde hala makina hızlı ama kitleniveriyor?

Dipnot : Bilgisayar açılınca Televizyonu etkiler oldu tv görüntüsü bozuluyor niyeyse :s

Makina özellikleri : Packard Bell Mx67-P-060
core 2 duo 2 Gb ram ve ekran kart özelliği 256 sabit max 386

Şuan sorunlu makina ama işte kullanıyorum bu haliyle, yardımcı olursanız sevinirim.

Ayrıca bi mavi ekran gelmişti 0x000000EA lı hata vermişti

Ben ilk sorun verdiginde ekran kartı driverlerini silip tekrardan manuel olarak yükledim ama aynı sorun devam etmekte.

Tabi ekran kartı driverini sildigimde görüntü hiç gelmiyor harici monitor takıp ta tekrar driveri yükleyebildim.

bu sorun aşağıdaki dosya: nv4_disp görünür

Bir Dur hata ekranını göreceksiniz ilk kez, Eğer
Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu ekran tekrar adımları izleyin:

Bir aygıt sürücüsü sonsuz bir döngü tarafından engellendi. Bu genellikle bir sorun olduğunu gösterir
aygıt veya aygıt sürücüsü ile düzgün
programlama donanımları.

İletişim aygıt sürücüsü güncelleştirmesi satıcı.

Teknik Bilgiler

*** DUR: 0x000000EA (0x89A3B770, 0x89D13E60, 0xBACE3CBC, 0x00000001)

nv4_disp

Böyle yzıyordu mavi ekranda ama Parantez içindeki kodlardan emindeğilim birebir aynımı sadece parantez içindeki 0x0000001 den eminim

Ayrıca Harici MONİTOR takıp pc e yi başlattığım da mesela yine PAckardBell Logosu açılışta görünmüyor ama mesela Windows yazısı Görünüyor amaondada Dikey Yeşil çizgiler oluyor?

ve BIOS girilmiyor...

s3xn3
05-03-2010, 15:24   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

bunları araştırdım uyguladım da bir değişiklik olmadı :s BIOS girilmeme sebebi ne olabilir