Star Wars'dan Yoda, Firefox'a savaş açtı!

CHIP Online
26-05-2010, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

900 yaşındaki Star Wars Jedi'ı, Firefox'a neden düşman oldu? IE8 aşkı nereden geliyor? İşte cevaplar

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/star ... vas-acti_20255.html

Resimlerle: Star Wars: Kim kimdir?

Star Wars ile ilgili bir İspanyol sitesine girenler, örneğin Firefox kullandıkları tespit edildiğinde ilginç bir uyarıyla karşılaşıyorlar: "Gücün karanlık tarafına dikkat et!"

Star Wars'dan yaşlı Jedi ustası Yoda'nın bu uyarısı, kullanıcıları Internet Explorer 8 kullanmaya teşvik ediyor.

Microsoft'un düzenlediği reklam kampanyasında, Internet Explorer 8'in güvenlik özelliklerinin tanıtımı yapılıyor.

www.ayudartepodria.com adresinde bu İspanyolca uyarıyı görebilirsiniz.

Star Wars hayranıysanız aşağıdaki bağlantıdan kampanyanın indirmeye sunduğu Yoda maskesini de indirebilir, çıktısını alıp kullanabilirsiniz.

Download: Yoda maskesi
Download: Internet Explorer 8

Tüm konu: Star Wars'dan Yoda, Firefox'a savaş açtı!

İzleyin: Star Wars: A New Hope

Resimlerle: Star Wars: Kim kimdir?

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Yoda haklı mı, değil mi?

Nicoll
26-05-2010, 19:00   |  #2  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj

Microsoft dahil hiç kimse hangi tarayıcıyı kullanacağınıza karışamaz.

Firefox kullanıcıları User Agent Switcher isimli eklentiyi kurun. Araçlar bölümüne yerleşiyor, oradan istediğiniz işletim sistemi ve tarayıcıyı seçin; web siteleri sizi öyle görsün... Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi gelişmiş ayarlar bölümü de var, isterseniz tarayıcı ismi olarak kendi isminizi bile yazabilirsiniz :)

Ben şu anda Linux'ta olmama rağmen Windows 7 + IE 8 olarak görünüyorum, hiç bir sorun olmadı. Sadece Silverlight 3 kullandığımı söyledi okadar o da Moonlight in yeni sürümü çıkınca hallolur...

layra41
26-05-2010, 20:45   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
725 mesaj

yoda öyle dediyse moda'da böyle dedi Not=reklam  yada tetid değildir yada karalama değildir sadece hayal ürünüdür .çalışma=yolcu365

Son Düzenleme: layra41 ~ 26 Mayıs 2010 20:49