"stdrt.exe" process sıkıntısı

Ahmet Yasar
11-06-2011, 09:38   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

Merhaba,

Notebook'umda son 3-4 gündür bir kasma hissettim ve task manager'ı açtığımda işlemcimi ver belleğimi yüksek derecede kullanan "stdrt.exe" işlemini gördüm.İşlemin açıklama kısmı boş o yüzden çok şüpheleniyorum..Acaba virüs mü ? şüphesi ortaya çıkıyor.Alttaki resimdede göründüğü gibi açıklama kısmı boş ve aşırı derecede sistem kaynağı kullanıyor..

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

özkan_oktay
11-06-2011, 10:15   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,356 mesaj

"stdrt.exe" 'ye sağ tıkla dosya konumu aç de ve hedefini öğren nerde duruyor bir bak, gerekirse masaüstüne taşı. Daha sonra Vrus total'den dosyayı tarat, zararlı mı değil mi öğrenirsin.

Ahmet Yasar
11-06-2011, 10:30   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj
Alıntı: özkan_oktay  
"stdrt.exe" 'ye sağ tıkla dosya konumu aç de ve hedefini öğren nerde duruyor bir bak, gerekirse masaüstüne taşı. Daha sonra Vrus total'den dosyayı tarat, zararlı mı değil mi öğrenirsin.
Eyw. kardeş zararlıymış kis'e güvenerek çalışıyarum bide

işte virus total sonucu

özkan_oktay
11-06-2011, 10:50   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,356 mesaj

Tüm antivirüsler kaçırır buna kis'te dahil. Bu aynı kalecilerin gol yemesi gibi ne kadar iyi ve tecrubeli olsa da gol yer kaleci. Ben ne diyordum "önemli olan yazılım değil sizsiniz" bakınız zararlıyı güvenlik yazılımı değil sen yakaladın. Ben o yüzden hiç bir güvenlik yazıılımına tam güvenmem örneğin şu an avast free kullanıyorum :D Fakat bilgisayarım da virüsün "v" si yok.