Steam Kısıtlama

FixYoneS
10-03-2019, 09:30   |  #1  
FixYoneS avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
25 mesaj

Merhabalar, bir sorum olacaktı. Biliyorsunuz ki Steam'de 5$ harcamadan hesap kısıtlaması kalkmıyor ve bu sebeple arkadaş ekleyemiyor, topluluk pazarını kullanamıyoruz. Ayrıca Steam, dolar kurunu türkiyede 2 - 2,5  TL civarında sabitlemişti. Yani 2$ bir oyun 4-5 TL den alınıyor. Şimdi kısıtlamanın kalkması için harcamam gereken 5$ kaç TL ediyor? En az kaç TL harcamam gerekli? 5x2 TL' den 10 TL mi yoksa daha fazla mı ?

Son Düzenleme: FixYoneS ~ 10 Mart 2019 09:33 Neden:
White-Fox
10-03-2019, 11:17   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj
Alıntı: FixYoneS  
Merhabalar, bir sorum olacaktı. Biliyorsunuz ki Steam'de 5$ harcamadan hesap kısıtlaması kalkmıyor ve bu sebeple arkadaş ekleyemiyor, topluluk pazarını kullanamıyoruz. Ayrıca Steam, dolar kurunu türkiyede 2 - 2,5 TL civarında sabitlemişti. Yani 2$ bir oyun 4-5 TL den alınıyor. Şimdi kısıtlamanın kalkması için harcamam gereken 5$ kaç TL ediyor? En az kaç TL harcamam gerekli? 5x2 TL' den 10 TL mi yoksa daha fazla mı ?

2 de sabitlediyse => 5*2=10 TL

2,5 de sabitlediyse => 5*2.5 = 12,5 TL

Güncel kura bakarsak => 5*5.5=27,5 TL

Bu duruma göre En az 10 TL ile sorun çözülür En fazla 27,5 TL ile...Soru steamle alakalı gibi de değil bildiğiniz matematik sorusu olmuş niye sordunuz onuda anlamış değilim :) Steam in mutlaka support adresi vardır mail atıp sorsanıza ?

FixYoneS
10-03-2019, 13:24   |  #3  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
25 mesaj

Ben güncel kura göre mi yoksa Steam'ın kendi dolar kuruna göre mi oluyor diye sordum kısaca. Cevabını tam alamadım. Yani 10 TL yatırmam yeterli mi? yeterliyse mutlaka tek seferde mi yatırmam gerekli yoksa birden fazla defa da yatırarak tamamlayabilir miyim?

White-Fox
10-03-2019, 13:36   |  #4  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj
Alıntı: FixYoneS  
Ben güncel kura göre mi yoksa Steam'ın kendi dolar kuruna göre mi oluyor diye sordum kısaca. Cevabını tam alamadım. Yani 10 TL yatırmam yeterli mi? yeterliyse mutlaka tek seferde mi yatırmam gerekli yoksa birden fazla defa da yatırarak tamamlayabilir miyim?
Şimdi bu soruyu steam e sormanız gerekmiyor mu ? => https://help.steampowered.com/tr/

Biz ne bilelim steam neyi neye sabitliyor :) 

Hadi araştırmıyorsun neyse ben sana hazır bilgi vereyim :) 

Satın alımımın USD değeri hesaplanırken kullanılan döviz kurlarının oranı nedir?

Hesabınızın Steam üzerinde USD cinsinden gerçekleştirdiği alımları, alımın gerçekleştiği gün içerisindeki güncel döviz kurlarını temel alarak hesaplıyoruz. Eğer geçmişte bir satın alım gerçekleştirdiyseniz, onu hesaplarken bugünün değil o günün kurunu temel almışızdır.

Kötü niyetli kullanıcılar genellikle hiçbir oyun, öğe veya cüzdan kredisi satın almamış sahte hesaplar kullanırlar. Bu kötü niyetli kullanıcıların diğer kullanıcılara gereksiz e-posta göndermesini, onları dolandırmasını ve kimlik hırsızlığı yapmalarını engellemek için, bir hesap Steam'de 5$ USD harcayana kadar o hesabın birtakım topluluk ve sosyal özelliklere olan erişimini engelleriz.

Daha da sorun varsa ;Tıkla