Steam oyunlarında siyah ekran kilitlenmesi

brkcntrl
05-11-2018, 07:34   |  #1  
brkcntrl avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar merhabalar ;
Sorunum 3 gündür devam ediyor
Genel olarak pubG oynuyorum oyuna giriyorum uçaktan atlıyorum siyah ekran geliyor ekran kartı sanki görüntü vermeyi kesiyor bir kaç ses geliyor ve öylece kalıyor.
Discord tayım sesim arkadaşlarima gidiyor benimkide onlara gidiyor lakin ben ekrana erişemiyorum alt tab yapamıyorum veya islem yapamıyorum monitör ışığı normalde beyaz yanarken bir anda kırmızıya dönüyor..
Bugün steam den yerel dosyaları doğrulama yaptım pubG de eksik dosya buldu ve eksik dosyayı tamamladı bende oyuna girdim sıkıntısız bir şekilde gün boyu neredeyse oynadım günün sonunda yine aynı problemi yaşadım (6-7 saat oynadım bir kac kezde oyundan çıktım girdim tabi) sonra yeniden yerel dosya doğrulaması yaptım yine eksik dosya buldu ve tamamladı sonra yine problem olmadı bu sefer bir kac saat sonra yine aynı sorun.
Ekran kartımda sorun var mı diye defalarca uğraştım furmark testi yaptım kontrol ettim kesinlikle sıkıntısız çıktı test steam dışı oyunlarda lol vs. Kesinlikle problem olmuyor ama steam oyunlarında sıkıntı var sorun siyah ekran geliyor ekranımın beyaz ışığı kırmızıya dönüyor sanki ekranım kapanmış gibi ve reset atmayınca ekran geri gelmiyor.

Sistemim :
CPU : Intel Core i5 4570 Soket 1150 3.2GHz 6MB Cache 22nm İşlemci (Stok soğutucu beraberinde)

GPU : Gigabyte GTX 980 Ti G1 GAMING 6GB GDDR5 384Bit DX12 Nvidia GeForce Ekran Kartı

RAM : 16 GB RAM (8X2)

MOTHERBOARD : MSI H81M-P33 Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 DVI&VGA Anakart

KASA : EVEREST RAMPAGE ARMOR L02 GAMİNG USB 3.0 Mini-ITX Micro-ATX-ATX GRİ KASA

PSU : 650W

500gb hdd

120gb gloway ssd

Sistemim tam olarak bu sorunumla ilgili görüşlerinizi yazarsanız çok sevinirim iyi forumlar