stereo ses kaydı

HPQ-User
26-01-2009, 23:53   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

turker sormuş:
Stereo ses kaydı yapmak istiyorum. Bunun için Creative ses kartı aldım ancak Mavi (Line in) girişinden kayıt yapamıyorum. Turuncu yani mikrofon girişinden yaptığım kayıt stereo olur mu?. bu ses kartının mavi girişi stereo mu acaba? Eğer stereo değilse bana stereo ses kayıt yapabileceğim bir PCI veya harici ses kartı tavsiye edermimisiniz?
NOT: Deneme için iki onboard ses kartı olan bilgisayarı birbirine ses aktarmak için kullandım. yeşil-mavi bağladım ama ses kaydı yapamadım. yeşil-turuncu ses kaydını yaptığımda ise stereo ses kaydı yapamadığımı gördüm.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Pentium 4 2 GHz işlemci 1.2Gb RAM Creative Audigy Ses kartı.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) ; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506; .NET CLR 1.1.4322)

uGuR.uK
27-01-2009, 00:29   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

turuncu giriş kayıt için değildir; kart üzerindeki yeşil, turuncu ve siyah renkli yerler ses çıkışı(5+1, 7+1 destekli) içindir. sadece mavi olan yer ses girişi için kullanılabilir. ama creative'in kendi cdsi içinde gelen kayıt yazılımıyla stereo olmak üzere birçok farklı yapıda kayıt yapma imkanı ve özelleştirmeler mevcut olması lazım(benim x-fi kartta var, audigy serisinde ve yazılımlarında varmı yokmu bilemiyorum maalesef, açıp bakman lazım).