Steve Ballmer'dan yepyeni özlü sözler...

CHIP Online
02-06-2009, 14:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Microsoft patronu Steve Ballmer katıldığı konferansta çok ilginç açıklamaları ardı ardına patlattı.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Stev ... u-sozler_13110.html

Resimlerle: Microsoft t-shirt üretiyor! Gerçekten...

Her yıl yapılan ve Wall Street gazetesi tarafından düzenlenen "D : All Things Digital" ( D : Her şey Dijital) konferansı teknoloji dünyasının önde gelen liderlerinin katılımı ile 26-28 Mayıs'ta San Diego'da gerçekleştirildi. 2008 'de yapılan konferansa Bill Gates ile birlikte katılmış olan Steve Ballmer bu yıl Microsoft'u tek başına temsil etti. Konuşması sırasında Apple'ın patronu Steve Jobs ve Microsoft'un yeni çıkaracağı, son derece iddialı olan arama motoru Bing'in ismi ile ilgili olarak "Aslında ismini "Boom" koymalıydık" dedi.

Ballmer ayrıca " Web, PC'ye göre tasarlandı... Bu mobil uygulamaların pek çoğuna, orijinal uygulamaların PC için dizayn edilmemiş olmasından dolayı hala gerek duyuluyor" dedi. Avrupa'da son derece popüler olan netbooklar için ise; "Netbook'un komik bir isim olduğunu düşünüyorum. Netbook işletim sistemi, belleği ve ekran büyüklüğü ile tanımlanıyor. Ancak aslında bunlar da sadece PC'dir. Bahse girerim eğer insanlara taşınabilir bilgisayar almak isteyip istemediklerini sorsanız çok daha iyi bir tepki alırsınız" dedi ve ekledi " PC ile netbook arasındaki farkı bulmak oldukça zor olacaktır". Bu konuşmalarını Vista yorumu ile tamamlayan Steve Ballmer Vista'nın XP'den daha hızlı olduğunun da söyledi.

Tüm konu: Steve Ballmer'dan yepyeni özlü sözler...

İzleyin: Windows'lu robot

Resimlerle: Microsoft t-shirt üretiyor! Gerçekten...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Steve Ballmer'ın sözlerini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Thrystan
02-06-2009, 14:41   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
155 mesaj

Bu tarz konferansları izlemeyenler yanlış düşüncelere kapılabilirler. 100 sayfalık bir kitaptan bir paragrafı yorumlamak ne kadar doğruysa. Steve Ballmer'ın konuşmasının sadece minik bir kısmını okuyarak yorum yapmak o kadar doğrudur.

Ben dün gece Steve Ballmer'ın Stanford Üniversitesindeki konuşmasını dinledim bundan yaklaşık 10 gün önce falan yapılmış bir konuşmaydı. Ve konuşma yaklaşık 1 saat sürdü. Ama çok güzel anahtar noktalara değindi.

Aynı şekilde eğer bir eleştiri yapılacaksa o zaman Steve Ballmer, Steve Jobs, Eric Smith, Bill Gates gibi adamların konuşmaları hakkında fikir sahibi olmak lazım.

Banned
02-06-2009, 14:52   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Tartışıyoruz: Steve Ballmer'ın sözlerini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Politik ve saçmalık.

Eğer ne dizüstü nede masaüstü hiçbir bilgisayara windows yada mac kurulu olarak satılmasa, bilgisayarı alanlar işletim sistemini ayrıca alıp kurcak olsaydı windowsun pazardaki payı %10-15, mac %1-2 linuxlar %80 paya sahip olurdu.

Thrystan
02-06-2009, 15:05   |  #4  
Yıllanmış Üye
155 mesaj
khramn
Eğer ne dizüstü nede masaüstü hiçbir bilgisayara windows yada mac kurulu olarak satılmasa, bilgisayarı alanlar işletim sistemini ayrıca alıp kurcak olsaydı windowsun pazardaki payı %10-15, mac %1-2 linuxlar %80 paya sahip olurdu.
Peki geri kalan yüzde 3 lük pay kime ait olacaktı?? %15+%2+%80= %97 :)

demekki bilgisayar alanların %3 hiçbirşey yüklemicek :) Alış veriş çılgınlığı sadece alacak bir kenara koyacak. Üzerine de bir dantel :) Tamam işte daha ne istiyoruz :D

uGuR.uK
02-06-2009, 16:58   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

katıldığım tek yanı vista'nın xp'den daha hızlı olduğu(yeterli sistemle), onun dışında ağzından çıkanı kulağı pek duymamış gibi.

Fattur
02-06-2009, 19:07   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Daldan dala atlamış.Ordan girmiş burdan çıkmış..

mgp
03-06-2009, 12:05   |  #7  
Üye
55 mesaj

Şov yapmış, adam gibi bir gazeteci olsa da sorsa şu soruyu vista interenet security kurulduktan sonra mı xp yi geçiyormuş yoksa sp1 sp2 gibi maymunlukların çözüm niyetine sunulup bir işe yaramadığından sonra mı?