Steven Sinofsky'nin gidişi planlanıyor muydu?

CHIP Online
16-11-2012, 20:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Microsoft ve Windows'u sarsan büyük deperemin içine, şimdi de Bill Gates girdi...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/ste ... or-muydu_36989.html

Resimlerle: Dinozorlar için Windows 8 Rehberi

Ortaya çıkan raporlar, &lt;span style="text-decoration: underline;">Steven Sinofsky'nin Microsoft'tan ayrılışının</span> o kadar da ani bir gelişme olmadığını söylüyor.


Yeni bir rapor, Windows 8'in geliştirme sürecinin başında bulunan Sinofsky'nin gidişi için çalışmaların birkaç haftadır sürdüğünü iddia ediyor. AllThingsD'nin ismini belirtmediği kaynaklardan aldığı bilgi ise Microsoft yönetim kurulu başkanı Bill Gates'in bu kararda etkili olduğunu, CEO Steve Ballmer tarafından verilen kararı desteklediğini söylüyor.


Sinofsky ile çalışmanın çok zor olduğuna dair haberleri hatırlatan AllThingsD, yine ismini paylaşmadığı bir kaynağının sözlerini alıntılıyor: "Steve'in yolunu tercih etmekten başka çareniz yoktu." Bir başka kaynak ise şunları söylüyor: "Herhangi bir gruplaşması yoktu, onunla çalışanlar dışında. Çok fazla kavga çıkarıyordu."


Sinofsky'nin tartışma ve kavgalarının yıllar içinde bazı üst düzey yöneticilerin şirketten ayrılmasına neden olduğu söyleniyor. Bugüne kadar Sinofsky'nin yanında olan Ballmer'ın bu kez diğer Windows çalışanlarının huzurunu tercih ettiği düşünülüyor.

Tüm Konu: Steven Sinofsky'nin gidişi planlanıyor muydu?

Resimlerle: Dinozorlar için Windows 8 Rehberi

Kaynak: www.chip.com.tr